Eilen Särkikankaalla paistoi aurinko ja katuvalot yhtäaikaa? Semmosta se on ollut jo vuosia, sanovat. Hukkaan meni talven säästöt. Pimeällä valot pois valoisalla loistavat. Automaattinen valojen syttyminen pimeällä ja valossa sammuminen on oikeaa säästöä, hämäräkytkentä.
Kallista säästämistä.
7
144
Vastaukset
- Anonyymi
Voi olla vahinko
- Anonyymi
Yhtä takapajusta touhua kuin auraamalla liittymät tukkoon.
- Anonyymi
Ateriapalveluiden ateriat eivät myöskään aina ole tarkoituksrnmukaisia. Vierasmaalaisista hedelmiäsäilykkeistä tehtyjä jälkiruokia, einesruokia, vesittyneitä salaatteja. Ei aina, mutta turhan paljon.
Omaisellani menee 30 - 40 prossaa luontoon takaisin. Harmi! Jotkut ovat lopettaneet tilaamasta näitä valmiita laatikkoleikkejä.
Tällaista epätarkoituksellista tuhlausta on liikkeellä. Miten se tämä BB enkä tarkoita Brigitte Bardot'ta?- Anonyymi
Salaatti ja vihannekset on terveellisiä ja jopa herkkugrilli Majakan annoksissa on salaattia! IHANAA <3
- Anonyymi
2000-luvulla vielä noin älytöntä touhua ,taantunut Kemijärvi ei voi muuta sanoa.
Katuvalot syttyvät kun on pimeä ,automaattisesti ,liittymiä ei nykyajan vehkeillä tartte tukkia. Nämä asiat kuntoon niin tulee säästöjä. Maksajat tyytyväisiä. - Anonyymi
Lapsiltahan tuo raha on poissa,
tulokset jo kertovat
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400636/vain-14-abiturienttia - Anonyymi
Voi olla pieni tekninen vika joko ajastimessa, tai hämäräkytkimessä. Nykyiset LED valot kuluttavat niin vähän että sillä ei taloutta saa kaatumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113748
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka433608- 1543398
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032695Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762651Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61808- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031188Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos591165Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121068