Kohta lähdetään litomaan.
Minulla on jo "toinen jalka haudassa".
Anonyymi
1
73
Vastaukset
- Anonyymi
Päiviensä päättäminen omankädenoikeudella? Mietin ainakin itse juuri tätä liiankin usein. Tuntuu että sosiaalinen elämäni on lähes poissa. En ole siihen kuitenkaan ainoa syyllinen. Kysymys kuuluu - Miksi elää? Jos ajatellaan vaakaa jonka toiselle puolelle laitan syyt joiden vuoksi elää ja toiselle puolelle syyt miksi ei kannata elää niin lopputulos on selvä, eli kaikkea muuta kuin mieluinen. Voiko elämäänsä muuttaa? Onko omaa valintaa edes oikeasti olemassa? Väitän että ei ole ja jos on, niin joutuisin tuolloin teeskentelemään jatkuvasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957