Missä on Antti?

Anonyymi

Ivalolainen Antti Hanhivaara katosi 13.-14.10.2006 oletettavasti Inarin perukoilla. Katoamista edelsi mökkimurtokeikat, joihin liittyen Antti avautui poliisille hieman ennen katoamistaan.
Katoamiseen liittyy useitakin erikoisia asioita, mutta eritoten ihmetyttää, että Antin kaverit -joiden kanssa hän väitetysti vietti iltaa ja yötä ennen kuin katosi- vaikenevat asiasta eivätkä ole halunneet osallistua etsintään koskaan.

Moni epäileekin, että kaverit tietävät Antin katoamiseseen liittyen jotain, mistä vaikenevat.
Osa mökkimurtopoppoota oli juuri näitä Antin kavereita. Osa oli muuta väkeä, joiden nimet eivät ole netissä pyörineet, edes nimikirjaimet.

V. 2007 alussa tammikuulla sitten paljastui Inarissa kannabisrengas, ,v. 2005- alkanut toiminta. Omaa käyttöä ja osin välittämistä. Paikallisia nuoria miehiä reilu 10 jäi kiinni ja sai tuomion. On mietitty varmasti aiheellisestikin , että tämä saattaa liittyä Antin katoamiseen. Onko jollain tietoa näiden tuomion saaneiden nimikirjaimista?

Ja eritoten, missä Antti mahtaa olla? Ounastellaan, että joku on hänet tappanut. Mutta mihin on mahdollisesti Antin ruumiin piilottanut?

34

2095

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisko Antti olla Karigasniemi Angeli välillä ennen Angelia? Tai Inarista lähdetty asunnon riidan päätteeksi ja ei olisi käännytty Karigasniemelle olikohan 96 tie, vaan jatkettu suoraan Utsjoelle päin ja olisi tällä välillä? Tämä spekuna sille, että tapettu ja ruumis piilotettu.
      Eiköhän kavereista osa tiedä Antin kohtalosta...

      • Anonyymi

        Luulenpa että Karigasniemen bilekämpän poppoolaisilla on tietoa, miksi vaikenevat??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulenpa että Karigasniemen bilekämpän poppoolaisilla on tietoa, miksi vaikenevat??

        Ehkäpä oma nirri vaakalaudalla jos puhuu?? Huhun mukaan kuitenkin joku on jollekin jotain avautunut, mutta ei välttämättä virkavalta tasolle


    • Anonyymi

      Ei ole kadonneen etsijöille käyny ilmeisesti mieleen että oli myöhäinen syksy ja itsetuhoinen ehkä hukutti itsensä Inarijokeen. Keväällä tulva joka kyseisellä seudulla on melko kova vei mahdollisen ruumiin jopa jäämereen. Epäilen että kyseessä on tämä ja ruumis on Barensinmeressä

      • Anonyymi

        Eikäku Anttihan käveli muka metsään ja jäi sinne,muka. Paha siinä on tutkijoilla väittää että olisi hukuttunut mehtässä ja ruumis olis Barensinmeressä. ei oikein käy yksiin, eihän?


    • Anonyymi

      Saamani tiedon mukaan asian tutkinnassa on nyt päästy yllätyksellisen pitkälle. Silmukka kaulan ympärillä alkaa kiristymään. Kaverit eivät sittenkään ole lojaaleja toisilleen.

      • Anonyymi

        Näin myös kuullut. Toivon todella että pitää paikkansa.


    • Anonyymi

      Poirotin pasmat sekaisin.

    • Anonyymi

      Kellään paikallisella tietoa tapauksesta tai huhuja?

    • Anonyymi

      Nyt alkaa pojilla puntti tutista ku aletaan päästä jäljille..

      • Anonyymi

        Silmukka kiristyy..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Silmukka kiristyy..

        No nythän se vasta kuumottaa alkaa, jos tuorein huhu pitää paikkansa. Pidetään peukkuja että ei olisi pelkästään huhua!


    • Anonyymi

      Onko Antin tapauksesta uutta?

      • Anonyymi

        Verkko kiristyy tiettyjen tyyppien ympärillä kuulopuheiden mukaan.


    • Anonyymi

      Kuuntele samat https://m.youtube.com/watch?v=jtCxs_i1Js4

    • Anonyymi

      Missähän Antti mahtaa olla? Kukahan sen mahtais tietää?

      • Anonyymi

        Jani?


    • Anonyymi

      Nyt on kuulemma Lapissa semmonen etelän Bruce Willis joka tämän selvittää (KRP). Lähtee liikkeelle siitä että tämä on murha.

      • Anonyymi

        Saikohan tuloksia aikaan vai kadottiko Lapin polis hänetkin?


    • Anonyymi

      Koirajänis asialla 🐰

    • Anonyymi

      Onko tämä se FBI:n mies Ameriikan Alaskasta? Jos on sama keneksi luulen niin siinä taitaa nyt alkaa sitten kanan kyniminen! Eivät meinaan ole siinä suvussa väleissä tuon porukan kanssa. Alkaa uudet tuulet puhaltaa

      • Anonyymi

        Ryypätä rilluttelee Angelissa nykyään.


    • Anonyymi

      Etsijöille vihje: opetelkaa saamea, niin ymmärrätte vähän mitä ympärillä tapahtuu.

      • Anonyymi

        Hah haa osaakohan kukaan asianomaista saamea? Tuskin saamenkielellä huumekauppaa tehty.


    • Anonyymi

      Jaa siellä on joku lehtimies tekemässä juttua

      • Anonyymi

        Jallusta?


    • Anonyymi

      eikös joku vois käydä epäiltyjä puristelemassa? tai vaikka epäiltyjen tuttuja vois olla tunnustukset herkemmässä,

      • Anonyymi

        Niinpä. Ihme ettei kukaan ole käynyt, vielä... .


    • Anonyymi

      Poropaimenet humalassa ampuivat ahmana, virheitä sattuu. Virhe on kaivettu 3 metrin syvyyteen eikä tule koskaan julki.

      Asia on loppunkäsitelty.

      T saamen käräjät

      • Anonyymi

        Kiitos tumpelon lapin CIA:n , tämä tuli mahdolliseksi


    • Anonyymi

      Mitä Karigasniemellä tapahtui?

      • Anonyymi

        Jätä Karigasniemi rauhaan.


      • Anonyymi

        Ja onko Antti nähty varmasti Karigasniemellä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja onko Antti nähty varmasti Karigasniemellä?

        Niinpä hyvä kysymys tämäkin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4203
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2661
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2412
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1462
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      941
    Aihe