kurvarista

Anonyymi

kunnallisneuvos? Kunnanhallituksen esitys listalla tällainen. Onko aprillipäivä muuttanut paikkaansa. Reponiemen äänimäärät peittoaa titteliä hamuavan noin 50 kertasesti kun lasketaan kuntavaalien tulokset.Ehkä olisi ollut Pentin vuoro,tilastoissa ei mainintaa varavaltuutettu. Neuvoksen titteli maksaa n.kymppitonnin,kuka maksaa? Mihin ihminen tarvitsee yleensäkään näitä neuvostoajan präniköitä?

9

1213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pentti Reponiemi kyllä ansaitsee Arvonimen.
      Ollut rehellinen luottamushenkilö aina.

    • Anonyymi

      Sehän on ollut politiikassa pitkään ja nyt onko jopa suurimmassa puoluessa? Kallishan titteli on, mutta rahaa tulee tai alkaa tulemaan mikäli lupaukset pitää paikkansa puolueen lupaukset kunnalle? Hyvä mies, mutta rikkaiden puolue.

    • Anonyymi

      Et jaksanut lukea kohtaa maksajaan asti?

      • Anonyymi

        Siis niinkuin mikä jäi lukematta?


    • Anonyymi

      Tyhjänpäiväsiä arvonimiä tyhjänpäiväsille.
      Kuinka monessa puolueessa tai valtuustoryhmässä yhteistyökyvytön
      reponiemi on ollut.

      • Anonyymi

        Minä olen luullut että kokoomuslaiselle? Kallishan se on mutta vissiin on sen ansainnut?


    • Anonyymi

      No mitä sitte.... Aivan sama.

    • Anonyymi

      Mutta on tätäkin asiaa pohdittu paljon.

    • Anonyymi

      Maksaja täytyy olla selvillä jo haettaessa. Maksava taho joutuu antamaan sitoumuksen arvonimen leimaveron maksusta. Onko puolue vai kunta vai kuka tai mikä taho? Itse ei saa olla maksaja. Kunnallisneuvoksen arvonimen leimavero on 2200 euroa, jos arvonimen saaja on valtion, kunnan tai kirkon palveluksessa tai eläkkeellä jostakin edellä mainituista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      128
      5065
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      218
      4735
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      125
      3245
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3193
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      109
      3127
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      99
      2435
    7. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      138
      2378
    8. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      39
      2335
    9. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      35
      2243
    10. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2178
    Aihe