Kommentissa mukana

Mikä on suosikkihymiösi jonka puhelimestasi olet löytänyt ja mitä yleensä käytät keskusteluissa?
4127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kirkkovene.

Äänestä
  • Kirkkoveneessä on se hyvä puoli että sen voi puhelun aikana ääntää ja tekstiviestissäkin tekstailla

    Äänestä

En käytä puhelimessa mitään hymiöitä, vain tietokoneella.

Äänestä

Hymiöt koostuvat aina välimerkeistä, kuten kaksoispisteestä ja sulkumerkistä. Hymiöitä voi tehdä mekaanisella kirjoituskoneellakin.

Tekstin seassa olevat keltaiset naamankuvat nykyisissä kännyköissä ovat hymynaamoja (smiley-face), eivät hymiöitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä on suosikkihymiösi jonka puhelimestasi olet löytänyt ja mitä yleensä käytät keskusteluissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu