Osaako joku neuvoa kun sähköpyörän akun laturissa ei syty vihreä valo vaikka akun täytyy olla täynnä latausajasta päätellen.
Sähköpyörän akku
2
644
Vastaukset
Kerrotko vielä akun sekä laturin merkin ja mallin, kun muuten saattaa olla hieman hankalaa kenenkään neuvoa, kun esimerkiksi omissa latureissa ei ole mitään valoja edes olemassa, vaan kaikki "informaatio" tulee akun päästä (taikka jos lataa pyörässä kiinni, niin myös pyörn näytön kautta).
- Anonyymi
Laturi lämpenee latauksen aikana, kokeile onko se pinnaltaan kylmä vai lämmin. Tarkista myös että johdot ovat kunnolla kiinni laturissa sekä akussa, seinäpistoketta unohtamatta.
Akun varaustaso selviää akun omalla tarkistusnapilla (jollainen löytynee lähes kaikista akuista) sekä kiinnittämällä akku polkupyörään ja tarkistamalla sen sitä kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3289163Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835688Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3345206SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden763650Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33082Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662653Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal622597Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42422Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72358- 1132326