Mies toi makkipytyn olkkariin

Anonyymi

Mieheni oli voittanut jostain vajaamielisten tukiarpajaisista 50 litran makkipytyn ja laittoi sen olkkarin nurkkaan suoraan äitini seinällä olevan kuvan alle. Nyt ei vaivaudu pikkuhädällä ollenkaan vessaan vaan lorottelee vaan makkipyttyyn ja lätkäkisojen aikaan on myös päästellyt ns. isonkin hädän vaan reteesti makkipyttyyn. Koko olkkari käryää kuin tunkio vaikka mieheni väittää ettei haista mitään. En kehtaa enää vieraitakaan pyytää kun mieheni viimeksi istui koko naapurin rouvan kyläilyn makkipytyllä. Mieheni uhkaa erolla jos yritän siirtää makkipyttyä. Miten saisin mieheni ymmärtämään ettei makkipytty kuulu kerrostaloon?

6

371

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä mies lopetti juopotellun ja teki kiljutynnyristä makkipytyn. Nyt toivon että mies alkaisi taas juopoksi😔

    • Anonyymi

      Tee anopin kanssa seuraavanlainen salajuoni. Pyydä seuraavannkerran kun anoppi tulee käymään anoppia istumaqn makille tarpeilleen ja sopikaa että anoppi kehuu makin maasta taivaaseen ja niin hyväksi vehkeeksi että aikoo täst edes joja kerta käyttää teillä ollessaan makkia tarpeisiinsa eikä mene vessaan ollenkaan.
      Eiköhän miehellä mee maku makiin.

    • Anonyymi

      Voivoi, toivottavasti sait hyvänmielen kun kirjoitit tuon, huoh!

    • Anonyymi

      Sinäkö et voi uhata erolla, vain miehesi? Joko makki lähtee, ukko lähtee, sinä lähdet tai elätte kolmistaan sulassa sovussa.

    • Anonyymi

      Suuttuuko kaikki naiset jos makkipytty lemuaa olkkarin nurkassa vai löytyiskö naista joka kiihottuu makin kärystä?

      • Anonyymi00006

        Moni nainen suosii ekologista miestä eli miestä joka tekee tarpeensa esim ämpäriin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      102
      4867
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1353
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe