Oisko täällä ketään tietäjää käymässä joka tietäisi henkilön/firman joka tuhoaisi kurtturuusupuskat. Sormi kipeänä soitellu useisiin firmoihin asian johdosta, mutta ilman toivomaani tulosta,
Kurtturuusuille lähtöpassit
Anonyymi
11238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sepäse,ei siitä pääse.
Jos ne on omalla nurmikolla niin katkoa vaan maata myöten, ja lopuksi ruohonleikkurilla yli.
Tämänkin jälkeen pukkaa vielä versoja maan alta, mutta heti kun tulee näkösälle ja ajaa ruonhonleikkurilla yli, niin muutaman vuoden kuluttua loppuu tulemasta.
Leikkaa matalaksi ja glykoolia kaajat .
Kiitos neuvoista ja osaaottavista kirjoituksista ;o). Ei ole kyse pienistä puskista vaan silloin 1970-1980 välisenä aikana istutetuista "ihanista" ruusupuskista, Nyt ne on haittakasveja mitä ei silloin kukaan edes tiennyt olevan maamme tantereilla.
Ei onnistu ihan yksinkertaisella leikkaamisella, vaan järeämpiä toimenpiteitä niihin tarvitaan.
Kunnon raivaussahalla puskat lähtee hetkessä.
Onko jollain naapurilla raivaussahaa, joka voisi käydä pientä korvausta vastaan raivaamassa puskat pois?
Jos itseltä luonnistuu, niin konevuokraamoilta löytyy järeitäkin raivaussahoja.
Tietysti ne risut pitäisi sitten myös hävittää jotenkin, eli pystytkö itse polttamaan ne vaikka lämmityskattilassa, vai täytyykö viedä kärryllä muualle?
Kumpi on suurempi humpuuki? Kurtturuusu vai ilmastonmuutos?
Ei kumpikaan. Sie oot humpuukisin.
Laita sangollinen tullimiehen hikeä mut voi olla haasteellinen hommata
Helpompi hakea aula pubin tunnevammasen kyyneleitä, on ehtymätön luonnonvara
On ne pöljiä. Joskus kun oikein toiselle paskaa toivoo niin tuleekin itselle tehneeksi, elämä on
Lakkaa soittelemasta,heti kun soittosormi paranee ota trimmeri tai raivuri ja nurin vaan.eihän ole vaikeaa.