toiminnasta. Tämä on ehdotukseni. On helppo saada selville kuka nämä taistolaiset kommunistit olivat, koska heidän kirjoituksiaan löytyy tutkimalla arkistoista sanolehtiä, opiskelijalehtiä ja 70-luvun yleisradion toimittajakuntaa ja yliopiston opettajia.
Taistolaiset kommunistit oikeuteen syytettäväksi
maanpetoksellisesta
2
143
Vastaukset
- HESSU
ON TODELLA HELPPO SAADA "TAISTOLAISET KOMMUNISTIT"SELVILLE.(kuka nämä oli?).OLEN YKSI HEISTÄ.EI TÄSSÄ ARKISTOJA TARVITA.JOS VOIT,NIIN ASIALLINEN JA SIVISTYNYT KESKUSTELU OLISI PAIKALLAAN. KIRJOITIT MAANPETOKSESTA.TIEDOSTAMME EDELLEEN LUOKKA-YHTEISKUNNAN OLEMASSAOLON.JOS KATSELET TARKEMMIN YMPÄRILLESI,HUOMAAT SEN ITSEKIN.SUOMEMME ON PIAN MYYTY PÖRSSIKEINOITTELIJOILLE!SE ON MAANPETOSTA!!
Voisitko hiukan vihjaista, minkä vuoksi haluaisit heidät oikeuden eteen. Itse käytät juuri samaa tyyliä kuin osa noista aikansa malttamattomista!
vom
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201185
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 85741
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 91675
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276675- 107614
- 29555
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110497