Pirkon pyöräily

Joo eli olisin kysellyt kyseisestä että kuinka rentoa menoa on kyseessä vaiko ajetaanko kieli vyönalla? Kannattaako osallistua?
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainahki mejän Pirkko ko ajjaa kauppaan täälhä Kaamasessa niin vettää ain jos alakielestä puhuthan, vyös alla se pyssyy, jos pystyssä pyssyy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joo eli olisin kysellyt kyseisestä että kuinka rentoa menoa on kyseessä vaiko ajetaanko kieli vyönalla? Kannattaako osallistua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu