Kun Teams-palaveri tai -info päättyy, niin kuuluuki asiaan, että 200 ihmistä sanoo jokainen ”kiitos hei” tai kirjoittaa viestikenttään tämän ?
Entäs keskusteluryhmät, niin onko ne tarkoitettu oleellisen asian kysymiseen vai paskan jauhamiseen ja pätemisen yritykseen?
Entäs keskusteluryhmät, niin onko ne tarkoitettu oleellisen asian kysymiseen vai paskan jauhamiseen ja pätemisen yritykseen?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Teams on kuin sosiaalinen media, jolla ei oikeiden töiden tekemisessä ole juuri merkitystä. Omalla työpaikallani kaikenmaailman koira- ja harrastuspalstat rehottavat Teamsissa.
Tämän sovelluksen käytölle pitäisi asettaa tiukat raamit, muuten se on pelkkä aikasyöppö ja turhien sekaannusten aiheuttaja.
Ethän sinä sano palaverista poistuessakaan tai jostakin luennolta poistuessa huutele että hei hei ja kiitos .
Teams on hyvä työväline, mutta sitä tulee käyttää oikein eli tiedon välittämiseen.
No kyllä minä livekokouksesta lähtien sanon kiitos ja heihei kaikille, peruskäytöstapoja
Eli jos 200 ihmistä paikalla? Hyvä käytöstapa olisi kun hankit aivot.
Meillä on Teams ja siellä on ryhmiä. Joidenkin työaika näyttää menevän Teamsin päivystämiseen.
Teams ok, keskusteryhmät lähinnä pomon pikku kull..nnupuille.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞