ÄärioikeistoVihreät/Ohisalo unohtivat vaalilupauksensa eläkeläisköyhille

Anonyymi

"Sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan"

"Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen"

mm. näillä sanoilla eduskuntavaaleissa, nyhdettiin vaaliääniä valehtelemalla röyhkeästi, kaikkein haavoittuvimmille kansalaisille.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kuolleisuus-suomessa-korkeammalla-kuin-35-vuoteen-koronarajoituksilla-on-ollut-ristiriitainen-vaikutus-sanoo-thl-n-tutkimusprofessori/8413604#gs.ypc998

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17467125/ollilan-myyrantyoryhma-teki-tekoalylla-laskelmoidun-kansanmurhan-suomessa-

Ennenaikaiset, jopa kymmeniä vuosia parempiosaisia aiemmat, köyhyyteen pahoipideltyjen kuolemat, eivät johdu mistään "koronasta" tai muista diagnooseista, vaikka yksityistetyn thl:n veroparatiisiprofessorit, on niin laitettu selittelemään. Kyseessä on pörssimonopolien/mogulien verokeitaissa, tekoälyllä laskelmoima, tarkoituksella tehty, kansanmurha Suomessa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

Veroparatiisi-Husin Salminen, jälleen naama punoittaen, ahnehtimassa pörssimonopoleille sitä, minkä Suomen perustuslain mukaan, tulee kuulua, jokaiselle Suomen kansalaiselle: 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, aidon oikeusturvan, aitojen ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien vähimmäissumma, kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

Ohisalo saisi hävetä ÄärioikeistoVihreiden / eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, syvästi korruptoituneita, äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden ja ukrainanvenäläisten äärioikeistoekstremistien aseistamista, rahoittamista ja maahantuontia, oman kansamme puolen miljoonan eläkeläis-ihmiskauppa-orjuuteen, pahoinpideltyjen ihmisten henkien kustannuksella. Pelkkää äärioikeistoekstremististä ahneutta ek-medioissa, jälleen Mittumaarinakin, köyhyyteen pahoinpitelijät eivät pysähdy kesälläkään.

14

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16864641/koronaviruksen-ja-uuden-diabeteksen-muodon-valilla-on-loydetty-yhteys

      Koronarokotteista sairastuneita, ei olla tunnistavinaan, vaikka elävien virusten ihmisnahan alle pistäminen, aiheuttaa samat sairaudet, kuin virustartunta ilman koronarokotteitakin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16864641/koronaviruksen-ja-uuden-diabeteksen-muodon-valilla-on-loydetty-yhteys

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666499/sikainfluenssa-rokote-lisasi-narkolepsiaan-sairastuvuutta-sikainfluenssan-sairastaneilla#comment-105290802

      Vieläkö joku kuvittelee, että Veroparatiisi-sote-pörssimonopoleilla/moguleilla, olisi jokin muukin tavoite, kuin biljoonien tahkoaminen verokeitaisiin, ihmishenkien kustannuksella.

      https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

      Oikeus-sivistysvaltioissa ei ihmisiä käytetä, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjuudessa, köyhyyteen pakottamalla, mutta Suomessa korruptiopoliitikko-pörssikeinottelija-korruptiopoliitikot, eivät näytä pystyvän hillitsevän ahneuttaan, edes keskikesän juhlan aikaan, köyhyyteen pahoinpidellyille, ei lepohetkeä haluta antaa.

      https://www.theguardian.com/world/2022/may/11/canada-cases-right-to-die-laws

      Kanadassa uutisoidaan jo, köyhyyteen pakottamalla ennenaikaisesti aiheutetuista kuolemista. Kaikki muut Pohjoismaat ja EU-demokratiat ovat turvanneet eläkeläisväestölle, edes jonkin näköisen oikeusturvan.

      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Ruotsi, Saksa, Islanti, Norja, Tanska

      alle 700€/kk Suomi ym itäblokin entiset sosialistivaltiot, joiden outoon seuraan, Suomi on vastoin kansamme enemmistön tahtoa, pörssiahneiden äärioikeistoekstremistien toimesta liitetty.

      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/1641442

      https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/

      Noin rehvakkaasti ÄärioikeistoSdp, houkutteli oikeusturvattomia äänestämään eduskunta-korruptiovaaleissa - pelkkiä häikäilemättömiä valheita, mitään aitoja korotuksia ei ole tehty, eivät ole kompensoineet, edes laittoman ex-äärioikeistohallituksen kipeitä leikkauksia, elinkustannusten jyrkkiä nousuja ym ajan hampaan syömisiä, joten pahasti pakkasella, ovat korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän eduskuntavaalilupausten lunastamiset.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626594

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Paljon trumpoi huijasi siinä aitajutussa paljon lastulevy seinät irtoilee. Muuten se oli hyvä teko .


    • Anonyymi

      Kaikki lupaukset wc pöntöstä alas

    • Anonyymi

      Työssä käyneiden vakuutus yhtiö eläkkeitä kuuluu nostaa ne vaan jäi mutta ihmisarvoa nostaa se että se tulee eläkkeenä eikä toimeen tulo tukena kun se kuitenkin on työssä ollessa tienattua.

    • Anonyymi

      Vaikka on pienet tulot voi olla onnellinen jos on asunto ja ruoka lemmikki ja joku harrastus. Liikunta.

      • Anonyymi

        Marinin hallitus nostaa eläkkeitä 1.8.2022 3,5%:lla.
        Kaikkein pienempiä eläkkeitä hallitus ehti nostaa ennen koronaa, mutta se sotki pieneläkkeille lopullista korotusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marinin hallitus nostaa eläkkeitä 1.8.2022 3,5%:lla.
        Kaikkein pienempiä eläkkeitä hallitus ehti nostaa ennen koronaa, mutta se sotki pieneläkkeille lopullista korotusta.

        Lisäys; Korotukset koskivat ainoastaan kansaneläkettä.


    • Anonyymi

      SDP ja taitettu indeksi siitä lähti eläkeläisten köyhtyminen ja sen teki SDP Lipposen johdolla. Aina SDP kun munitaan kunnolla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Usan kolonialismista lisää:

      https://www.aljazeera.com/opinions/2022/7/4/this-fourth-of-july-i-am-not-proud-to-be-an-american

    • Anonyymi

      Paljonko on kansaneläke?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      45
      3151
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1917
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1900
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      79
      1712
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1512
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1388
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1322
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1167
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      111
      1135
    Aihe