Jos tekisi kuten nainen haluaa eli olisi kaikenlaisia juhlia tiedossa, häitä ja synttäreitä. Naisen puoliso aina kutsutaan mukana juhliin eli minut joten pitäisi vaan mennä naisen mukana juhlimaan ja festareille ja naisen vanhempien juhliin.
Minä en vaan jaksa juhlia ja pitäisi istua autossa koko ajan ja kulkea vaan naisen mukana.
Ajatelkaas miten onnekkaita olette sinkkuna kun ei tarvii mennä minnekkään.
Kesä olisi yhtä juhlaa
17
86
Vastaukset
- Anonyymi
Niin ja jos vielä tulis kesäkelit eli lämmintä.
- Anonyymi
Minä en mihinkään vi*un juhliin mene.
Nainen olen. - Anonyymi
Nainen rahaa jännämiestään sukujuhliin ja ystävien juhliin ja kertoo kaikille miten ihana komea jännämies se onkaan. Kotona sitten nainen saa huonoa kohtelua.
- Anonyymi
En ajatellut asiaa noin.
- Anonyymi
Mikään pakkohan jokaisiin kissaristiäisiin ei ole osallistua. Meillä niin päin että miehellä on iso suku, joka kesä olisi jos jonkinmoista juhlaa johon kutsu käy. Ihan kaikkia viikonloppuja ja lyhyttä lomaa ei huvita juosta sukupirskeissä, joten olemme sopineet että lähden mukaan vain tärkeimpiin, läheisimpien sukulaisten kekkereihin.
Kutsussa se avec on aina pelkästään optio, ei käsky tuoda seuralaista. Jos aloittajan puoliso välttämättä haluaa kaikkiin bailuihin seuraa viedä, niin ottakoot jonkun ystävänsä sitten mukaan - ei kai se sen vaikeampaa ole?- Anonyymi
Sama täällä. Minä en lähde edes läheisimpien juhliin. Miehen sukulaiset kuulemma ovatkin todenneet, että kyllähän tuo kerran näyttäytyi. ( olen kyllä ollut useamminkin mukana) Pitäköön pippaloita ne, jotka niistä tykkäävät ja menköön ne, jotka myös niistä tykkäävät.
- Anonyymi
Meillä mies inhosi tuon takia minua ja sitten se lähti. Sitä ennen kävi käsiksi. Eli onnellinen liitto. Ja minä kun luulin hänen pitävän siitä kaikesta.
- Anonyymi
Se ei sitten osannut puhua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se ei sitten osannut puhua?
No aika monta vuotta meni ja näytti siltä ulospäin, että olisi ollut kaikista järjestelyistä, lomista, reissuista, juhlista iloinen, mutta jos yli parikymmentä vuotta olikin sitä kaikkea inhonnut niin, minussa varmaan vika. Aiheutin vain vihaa? Vaaralliset olla yhdenkään miehen kanssa.
Joo, mäkään en ymmarrä miks noissa häissä ja hautajaisissa pitäs jatkuvasti ravata. Valmistujaiset on mukavia. Kun näkee kun nuoret ihmiset etenee elämässään. Harmi vaan kun usein satuu päällekkäin. Positiiviset juhlat on kivempia kun negatiiviset.
- Anonyymi
Häät tai hautajaiset pidetään, kun pari vihitään tai joku kuolee. Miksei voisi olla kiitollinen saamastaan kutsusta? Kaikki eivät pääse koskaan häihin eikä edes hautajaisiin.
- Anonyymi
vähän hassu jooh; et saa otettuajotain panadol-laatikkoa, tipahti sängyn viereen , mutta auttaisi sellainen jos tabletin ahmisi.
- Anonyymi
Joo okay fine, yerittää kurkoitellla sängystä jotain panadol-särkytulehdus tabletteja, sittten toteaa, mahdotonta..
- Anonyymi
Kyllä miehenkin puoliso kutsutaan häihin ja synttäreille mukaan. Eikö sinun suvussa ja ystävilläsi ole mitään juhlia?
- Anonyymi
Minulla ei ole sukulaisia vissiin. Ei kukaan koskaan kutsu kylään enkä ole tavnnut sukulaisiani 25 vuoteen. Johtuu kai mun vanhemmista joilla oli jotain riitaa sukulaisten kanssa. Onneksi ei tule kutsuja juhliin ja saan olla rauhassa eikä tarvii miellyttää ketään.
- Anonyymi
Onko tullut mieleen, että monet nauttivat kutsuista ja sukulaisista? Jäät paljosta paitsi, sori.
- Anonyymi
Täysin turhaa sukulaisten tapaaminen. Kerran menin kutsuttuna ja sukulainen sitten vei minut sivummalle ja pyysi 25000 euroa lainaa. Olin suu auki että mitä häh onpa röyhkeää. Sen jälkeen en ole ketään sukulaisia tavannut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1194605Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu283346- 203235
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka502846Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1212806Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132305MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142125- 82022