Jos olisi ultrajuoksukilpailu, jossa kisan aikainen syöminen ja juominen kielletty, miten pitkälle voittaja pääsisi? Olisi varmaan aikamoisia tankkereita lähtöviivalla?
Ultrakilpailu ilman evästä
Anonyymi
26249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Lola odusoka kertoo selviytyjissä kiloista olleen hyötyä. Ainoo rasti tuossa juomisen puute. Harva sitä kestää. Tarahumara inkkareilla voi mennä pari päivää juomatta, suomalaisilla ei.
Toinen kilpailumuoto voisi olla ultrajuoksu syömättä, pelkkää vettä juomalla. Suolatabletteja saisi nauttia.
Lola esittelee Seurassa mahamakkaroitaan jotka ovat häneen mukaansa luonnollisia ja esteettisen kauniita.
Eikö voisi olla yksi sarja ultraajille. Akat voittaa ukot?
Sovittu. Kilpailu, jossa ei saa tankata energiaa, ja naiset ja miehet kilpailevat samassa sarjassa.
Joensuun Rantakyläläinen Hiihtäjä Jalkanen hiihti viime talvena reilu 12500 km ja usioita keväthankien 100 km matkoja ilman juomapuolloa. Sopii mennä koittamaan.
antakaas olla koittamatta vaan, keho kun kuivuu, niin horisontti katoaa
Olen juossut maratoneja ilman juomaa. Huvittavaa kun ukkelit tankkaa neljän päivän pastapartyn, kisan aikana neljä litraa urheilujuomaa ja kymmenen geeliä.
Kusta ja Paskaa,
sanoissa vai teoissa ?
Lihava juoksija hyötyisi tässä kilpailussa kiloistaan, niinkuin Lola Odusoga Selviytyjissä. Maraton nyt ainakin menee heittämällä viileässä kelissä, mutta vauhdin täytyy ilman tankkausta olla rauhallinen. Helteelläkin mahdollista, vaikka papparaiset suosittelevat juomaan 4L.
44 Aunuksen Armeija vetäytyi ilman huoltoa 5ssä päivässä 250 km pitkin mettiä, toki söihvät vanikkaa ja joihva rimpivesiä
Kuolemanpelko ja panssaripaniikki poistaa nälän ja janon tunteen. Terveellistä se ei ole, ei kuulema hapotukkaa, ei ainakaan tunnetasolla. Kauhu peittää muut tuntemukset.
Juoksukilpailuissa nopein voittaa. Tuo ehdotus olisi endurance-kilpailu, jossa ei voita nopein, vaan se, jonka kroppa menee pisimmälle hölkkävauhtia.
45 vuorokautta ilman vettä olisi hyvä totuus-TV-kilpailu.
Ilman tailwindiä en lähe
Mies juoksee ja hiihtää umpihankea neljä päivää putkeen pelkällä Pervitiinillä.
Niin, paniikkikohtauksen jälkeen syö pussillisen ja juoksee itsensä kuoliaaksi. Onks järkee häh ?
Olisi kyllä mielenkiintoinen kilpailu, jos pitäisi pelkällä vedellä pärjätä pisimmälle. Ei mitään vaahtokarkkimaista tankkausta kilpailun aikana.
Millä varmistetaan, että ei anneta hydraatteja tai suoloja veden joukossa. Parempi vaan juosta ilman mitään tankkauksia kisan aikana.
Käy sekin.
jännää E24.
Nostin vauhtikarkit ei kai syömistä sano
Mielenkiintoista olisi kilpailla juomatta ja vain karkkia syömällä maratonilla. Ukkelit läträävät energiajuomalla...
Juu. Talvimaraton vihreillä kuulolla.
Jepjep. Been there, done that.
kiinnostaisin nähdä Pietulta eväättömän videon.