U.S.A. :lla MAAILMANLOPUN ASE?

Haarp

U.S.A. :n merivoimien ja ilmavoimien ylläpitämä tutkimuslaitos Alaskassa on kehitellyt laitteiston nimeltä H.A.A.R.P. Virallisen tiedon mukaan sitä käytetään vain ionosfäärin ja uusien kommunikointijärjestelmien tutkimiseen, mutta se on nostattanut valtavaa vastustusta mm. luonnonsuojelujärjestöissä, joiden mukaan laitteistolla voidaan muokata sääoloja.

Lisäksi pasifistit ja vasemmistolaiset ovat marssineet H.A.A.R.P. :ia vastaan, heidän mukaansa sitä voidaan käyttää säänmuokkausaseena. Kristityt puolestaan vastustavat laitteistoa, koska he näkevät siinä tuomiopäivän aseen, jolla voidaan toteuttaa kaikki Ilmestyskirjan luonnonkatastrofit. Venäjän duuma on esittänyt huolestumisensa H.A.A.R.P. :in käytöstä aseena. EU on pyytänyt U.S.A. :lta selvitystä asiasta.

Jos nämä linkit suostuvat toimimaan, tässä kommunistipoliitikon linkki http://www.kaapeli.fi/seppanen/jutut/Haarp.htm ja tässä uskovaisen linkki http://www.mantta.fi/~patato/Yst6.html Onko jenkeillä ase, joka tekee maailmanlopun mahdolliseksi, vai onko viaton tutkimuslaitos vain joutunut salaliittoteoreetikkojen silmätikuksi?

3

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vai onko suomen, ruotsin ja norjankin, saks, engl. jne tähtitieteilijät muka olleet tekemässä tuomiopäivän asetta? He kun myös kuumensivat EISCAT projektissa (1982-91) ionosfääriä Lapissa teleskoopeilla ja osa kuunteli tuloksia toisilla teleskoopeilla. Tai itse asiassa jo vuodesta 1979 (UK):

      http://www.eiscat.uit.no/heater.html

      Suomikin kuumensi 1995 tutkilla porojärveltä jne:
      http://spaceweb.oulu.fi/campaigns/fall95/schedule1195.html

      Tässä kuva Suomen tuomiopäivän (..pidätellen lamauttavaa naurua..) aseesta:
      http://www.eiscat.se/sodan.html

      Tai sitten vastustajat on kohta about sukupolven myöhässä..

      • lelut.

        No Lapin testien muutaman kilowatin lähettimet ovat näpertelyä verrattuna Amerikan supertehokkaisiin. Ja jos kerran ionosfääri on tutkittu ajat sitten, miksi jenkit vielä tuhlaavat aikaansa siihen?Ja kukas sen sanoo, ettei tutkimuslaitteita voi käyttää aseinakin? Tuskin venakot stressaisivat asiasta ellei heillä olisi sotilastiedustelun infoa että Haarp tosiaan on ase.


      • Mr.K.A.T.
        lelut. kirjoitti:

        No Lapin testien muutaman kilowatin lähettimet ovat näpertelyä verrattuna Amerikan supertehokkaisiin. Ja jos kerran ionosfääri on tutkittu ajat sitten, miksi jenkit vielä tuhlaavat aikaansa siihen?Ja kukas sen sanoo, ettei tutkimuslaitteita voi käyttää aseinakin? Tuskin venakot stressaisivat asiasta ellei heillä olisi sotilastiedustelun infoa että Haarp tosiaan on ase.

        Joo, miksi vieläkin tutkitaan aurinkoa vaikka sitä on toljotettu ja mittailtu tuhansia vuosia..
        Tai tähtiä...
        tai maata...

        Vaikka me pistämme koko ihmiskunnan energialaitokset yhtäaikaa humisemaan arkipäivisin, niin se ei lämmitä maapalloo kuin ehkä jonkun kymmenestuhannesosa-asteen.

        Ihmisen vaikutus ionosfääreinkin auringon ja yhden ainoan pikku aurinkomyrskynkin tai revontulien rinnalla on itikan ininää.

        Venakoiden stressi voisi simppelisti kohottaa vaikka paikallinen radioaaltoin blokkaus, niin että Kanadan ja napa-alueen yli kuuluvat USA:n vakoiltavat lähettimet lakkaa heijastumasta Venäjälle ja kuulumasta tai häiriytyy tai että laitteita luppo-ajalla voisi käyttää hyvin tehokkaaseen Venäjän kuunteluun eli vakoiluun.
        Duuma voi vastustaa muutenkin vanhasta muistista vaikka mitä USA:n edistystä eikä se ole ladattu täyteen fyysikoita ja ruudinkeksijöitä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7220
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2597
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      108
      2225
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1618
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1129
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      44
      1029
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      1009
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      961
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      763
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      753
    Aihe