Mikä tilanne lapin vihreissä?
"Lapin vihreät pyyhki pois tiedon, että seksuaalirikoksesta tuomittu paikallispoliitikko kokousti myös Ohisalon kanssa"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3db6977a-8ce3-4d05-8a0b-6099d0d2f61e
Lapin vihreät
35
1341
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreät ovat sairasta sakkia.
- Anonyymi
"Vihreiden paikallispoliitikko tuomittiin vuosien vankeuteen lapseen kohdistuneesta seksuaalirikoksesta
Lapin vihreät ei asiaa enää kommentoi." - Anonyymi
Saavat tyydytystä kun kansaa kuritetaan. Itse elävät leveästi.
- Anonyymi
Todellisia luonnonsuojelijoita.
- Anonyymi
Oliko lähiidästä tulleita?
- Anonyymi
Melkoisia ilmastonsuojelijoita ökytaloineen.
- Anonyymi
Kaikenlaista pask.. sitä maa päällään kantaa.
- Anonyymi
Moraalittomia tolvanoita jotka kuvittelevat olevansa luonnonsuojelijoita.
- Anonyymi
Ei kukaan ihan oikea täysjärkinen luonnonsuojelija liity vihreisiin.
- Anonyymi
Elokapinaan liittyvät?
- Anonyymi
Montako lasta vihreiden politiikallla on jo raiskautettu?
Oulu on hyvä esimerkki. - Anonyymi
Rovaniemen Vihreät vaikeni kaikilla kielillä tuosta seksuaalirikostapauksesta. Aika mautonta hommaa tuolta Lapin tuhoaja puolueelta.
- Anonyymi
Vihreät ovat kuin kommunistit; Tarkoitus pyhittää keinot, koska minä olen viisas ja muut ovat tyhmiä.
- Anonyymi
"Taistelemme tasa-arvoisen, turvallisen ja oikeudenmukaisen tulevaisuuden puolesta"
Teillä on vähän kieroutunut oikeustaju. - Anonyymi
Vihreät vaatii laittomille paperittomille siirtolaisille veronmaksajien kustantamaa terveydenhuoltoa.
Miten voi olla mahdollista että veronmaksajien rahoilla elätetään laittomasti maahan tulleita?- Anonyymi
Käytännössä tästä asiasta ei voi vaieta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käytännössä tästä asiasta ei voi vaieta.
Eikä varsinkaan nyt voi vaieta, kun Venäjän tilanne on niin paljon muuttunut osittaisen liikekannallepanon takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä varsinkaan nyt voi vaieta, kun Venäjän tilanne on niin paljon muuttunut osittaisen liikekannallepanon takia.
Vihreät ituhipit haluaa elättää koko maailmaa Suomalaisten rahoilla.
- Anonyymi
"Ruotsalaispoliisit: Monet alueet on totaalisesti menetetty"
Vihreiden unelma toteutuu hyvää vauhtia Ruotsissa.- Anonyymi
Palmen hengessä tuhoutuu. Palmen kuolema on yksi rajapyykeistä.
Kuka muistaa tarkan vuosiluvun.
- Anonyymi
Jaakko Lukkarila
@JaakkoLukkarila
"Surullisimpia tapauksia ovat luonnon vihaajat, jotka luulevat olevansa luontoihmisiä."
Surullisimpia tapauksia ovat umpityhmät vihreät jotka luulevat olevansa luonnonsuojelijoita.
Terveiset etelästä. - Anonyymi
"Vihervasemmiston yritys estää itärajan sulkeminen tarvittaessa pelaa Kremlin pussiin"
https://www.suomenuutiset.fi/antikainen-vihervasemmiston-yritys-estaa-itarajan-sulkeminen-tarvittaessa-pelaa-kremlin-pussiin/ - Anonyymi
"Suomen poliisin järjestöpomo vaatii: Hallituksen täytyy herätä jengirikollisuuden kasvuun – ”Olemme Ruotsin tiellä”
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6874c92c-223a-40ef-b451-6cc4fbb6fd6b - Anonyymi
"Arabian kieltä puhuva mies taas käräjillä Oulussa: Tuomittiin neljästä pahoinpitelystä ja huumausainerikoksesta – taustalla aiempi tuomio alaikäisen raiskauksesta"
De Gröna. - Anonyymi
Vihreiden kansanedustaja Pirkka-Pekka Petelius on ilmoittanut saaneensa rahapeliyhteisö Ålands Penningautomatföreningilta eli Pafilta 58 391,04 euroa vuoden 2022 sidonnaisuusilmoituksessaan.
Petelius oli merkinnyt summan luottamustoimipalkkioksi, mutta torstaina summa siirrettiin elinkeinon harjoittamisesta saaduksi tuloksi. Asiasta uutisoi ensin Iltalehti.
Peteliuksen avustajan mukaan tämä on pois eduskuntatyöstä keskiviikkona ja torstaina sairausloman vuoksi. IS ei tavoittanut Peteliusta kommentoimaan asiaa eduskunnassa tai puhelimitse.
IS- Anonyymi
Kummallista??? Epävarsinaixxx
- Anonyymi
Mikä tilanne?
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=POHHhFtkdN0
Äetsän voimalaitoksen tulvaluukut auki 27.7.2022.
https://www.google.com/url?sa=i&url=https://www.lapinkansa.fi/lukijalta-tulvaluukut-enemman-auki/2544293&psig=AOvVaw3URhijP-y5JhBZpvYowmhs&ust=1667566587485000&source=images&cd=vfe&ved=0CAwQjRxqFwoTCMDCmJGIkvsCFQAAAAAdAAAAABAE
https://www.google.com/search?rlz=1C1ONGR_fiFI977FI977&sxsrf=ALiCzsaAdlxoVvvmzoNe7b7MFkqBN3DptQ:1667480186563&source=univ&tbm=isch&q=tulvaluukut auki&fir=l__kKuCeH1qNEM
Vuotos pitää rakentaa. - Anonyymi
Vihreiden ajaman politiikan(hyysäyksen) seurauksista kärsivät Suomalaislapset.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d2bdf826-c023-4dfa-959d-f7714e01fb83- Anonyymi
Vihreät on paras.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreät on paras.
Kuulut varmasti vihreisiin terrorismin ja rikollisisuuden kannattajiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuulut varmasti vihreisiin terrorismin ja rikollisisuuden kannattajiin.
En kannata piikityshuoneita.
Huumeidenkäyttäjiä ei pidä yllyttää jatkamaan sairastuttavaa tapaansa ja yhteisxxxxxx
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118043Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287209SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1975476Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364410Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en794348Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal984277Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103992Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03680Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132540Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema182146