Maailma mennyt mallilleen, hilla ei käy kaupaksi eikä ostajia ole mailla eikä halmeilla. Vaikka marjaa metsässä onkin. Kerääjät on siis laitettu ahtaalle. Oli se entivanhaan jolloin ostajia oli joka kyläpahasessa, sekä myös hinta kohdallaan.
Ei kuulu se lämmin itku tiedotusvälineistä jossa itketään kuinka kallis materiaali mätänee metsään.
Nyt se mätänee kerääjien kellareihin kun kauppa ei kertakaikkiaan näytä käyvän.
Hillan myynti romahtanut
7
901
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen aina ihmetellyt miksi joku ostaa, tai yleensä edes syö hillaa, lappilaiset on hulluja kun syövät tuollaista paskamarjaa, ehkä alkaa järki tulemaan päähän, jos kukaan ei kerta osta sitä enään.
- Anonyymi
Onko tosi?
- Anonyymi
innat liian korkealla,näin siinä sit käy.
- Anonyymi
Kuka nyt happamenmakuista marjaa kalliilla ostaa, jos ilman saisi, niin voisi kerran syödä jäätelön kanssa.
- Anonyymi
apinarokko ja koronarokko hillaa onko poimijalla taudit ja onko hygienia passi ja hygienia kohdillaa hiv voi myös tarttua veriset hiv kädet poimii syö sitä sit
- Anonyymi
ei lapissa mietitä hygieeniaa,ootteko huomannu etenkin levillä öisin sesonkina mopo grillit ei ei pesumahd.hiki valuu tekijällä hamppariin käyvät tarpeilla ulkona sit taas tekeen hamppareita ja turistit ostaa ja nauttii,se toimii. ja vain käteinen käy välillä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952890
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on792373- 241916
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221490Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291460Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151315- 87882
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26867Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62816Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2729