Onko 70 vuotias liian vanha kaikkeen

Anonyymi

Kelpaako kellekään enää mihinkään seitsenkymppinen ihminen? Jolla on asiat hyvin, ihmismäiset tavat, kohtuullinen terveys, iloinen luonne, ei kaunis eikä ruma. Joka ei halua omaishoitajan rooliin ja muutenkin kaipaa sitä mitä vipinäksi sanotaan. Jos hän on mies. Tai jos hän on nainen. Kertokaa kokemuksianne ja mielipiteitä.

6

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seitenkymppinen on ihan parasta. On jo turha hötkyily jäänyt. Oikeat arvothan on ihan muualla kuin kiinteässä kropassa.

    • Anonyymi

      Koskaan ei ole liian myöhäistä istuttaa omanapuuta🥰

    • Anonyymi

      70 ikäinen on hyvää seuraa, vaihtamaan mielipiteitä, seuramiehenä parasta seuraa, kun puhutaan ihmiseltä ihmiselle omana itsenä.

      • Anonyymi

        70 v joutaa ovimieheksi, uksi käy sisään ja uloten..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        70 v joutaa ovimieheksi, uksi käy sisään ja uloten..

        Arkun kansi suljetaan kohtapuoliin ja ovimiehenä toimii hautausurakoitsija Kylmä Kalle.

        Tosin eri-ikäisiä vainajia elämä tuottaa.


    • Anonyymi

      Japanissa 70-vuotiaat ovat vielä aktiivisesti työelämässä, kuntoilevat, syövät terveelisesti jne. Itse ainakin näen olevani ainakin osittain työelämässä vielä tuossa iässä, koska åidän työstäni niin paljon, ja muutoinkin ajattelin olla ihan juosissa vielä tuossa iässä, jos sinne pääsen. Elät vain kerran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      936
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      929
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe