alkoholia ja nikotiinituotteita viikottain, kuukausittain?
Kuinka paljon käytät
23
<50
Vastaukset
En yhtään kumpiakaan.
Nikotiinia en tietääkseni käytä. Alkoholia menee vähintään 5 litraa, joskus ehkä 10 litraa kuukaudessa plus sitten juomat päälle.
Disseisback kirjoitti:
Työstät alumiinia?
Ihan vaan rahvaan autoissa käytettävää 95E10:ä polttelen tien päällä. Luultavasti jos Timpalta kysytään, niin alkoholin väärinkäyttöä.
- Anonyymi
scrg kirjoitti:
Ihan vaan rahvaan autoissa käytettävää 95E10:ä polttelen tien päällä. Luultavasti jos Timpalta kysytään, niin alkoholin väärinkäyttöä.
On. Tuo on etanolin väärinkäyttöä ja tuhoaa sademetsiä. 😁
scrg kirjoitti:
Ihan vaan rahvaan autoissa käytettävää 95E10:ä polttelen tien päällä. Luultavasti jos Timpalta kysytään, niin alkoholin väärinkäyttöä.
Totta... no mä onneks en niin paljoa alkoholia käytä, .ä käytän miedompia (98e5) ja Dieseliä muuten..😁
- Anonyymi
En yhtään..reppanoitten touhuja nämä
- Anonyymi
En ole koskaan polttanut. Eilen join 3 sauna olutta. Juon seuraavan kerran joskus jouluna.
T: viinamies En ole koskaan edes maistanut tupakkaa, nollalla sitten mennään. Kesällä, keväällä ja aiempana talvena alkoholia on mennyt 0-2 annosta/kk, jos ei yhtä keikkaa alkuvuonna, yhtä risteilyä, yhtä kesäjuhlaa ja yhtä festaripäivää. Noina on mennyt enemmän tai vähemmän alkoholia, mutta silti ainoat tapahtumat vuoden sisään.
- Anonyymi
Nikotiinituotteita en käytä lainkaan. Alkoholia käytän hyvin harvoin. Viimeksi join heinäkuussa yhden spritzerin. Sitä edellisen kerran lasin valkkaria jouluna. Ei siitä kovin isoa viikottaista tai kuukausittaista keskiarvoa saa.
- Anonyymi
Nikotiinia en yhtään ja alkoholituotteita maks neljä laatuolutta kuukaudessa. Lähinnä lauantaisaunan jälkeen tölkki/pullo jos silloinkaan.
Ja minähän olen silti se vihervasemmiston parjaama "kännissä öyhöttävä oikeistokonservatiivi".- Anonyymi
Kaks kertaa viikossa neljä annos per
Ihan kohtuullista. .
Nautintoja täytyy ja saa olla
Salmiakitkii maistuu
No joo, jos lasketaan kaikki juhlatilaisuudet pois, niin enhän minä juo yhtään.
Tupakka on pahaa. Koskaan en ole kyennyt vetämään sauhuja keuhkoihin saakka, mikä lienee tupakoinnin idea.- Anonyymi
Voi kun on raitista porukkaa nyt.
- Anonyymi
Nikotiinituotteita ei yhtään, ei koskaan.
Alkoholia kuluu 0-2 annosta viikossa.
- Sheena - Anonyymi
Muutama pikkusikari ja melkoinen määrä alkoholia. Jostain sitä lohtua on etsittävä.
- Anonyymi
Vain substraalia kukkaan.
Olen alkoholisti, mutta kuivilla jo 45 vuotta. Kentällä kului keskimäärin 17 pulloa olutta päivässä. Alkoholismi korreloi vahvasti ahdistuneisuuden kanssa, mikä pahenee kuivilla ollessa. Emme ole verrattavissa terveisiin. 🌹👀
- Anonyymi
Kumpaakin käytän yhtenä kyrpänä. Noin 5L kiljua ja 50 savuketta joka ìkinen päivä.
Tupakat unohtuivat. Niitä meni sama määrä kuin sinulla. Kiljunkin määrä on suunnilleen sama kuin minun oluiden.
Alkoholin saanti on maksimi, mitä alkoholistin kouliintunut maksa pystyy polttamaan. Normaali ei-alkoholisti pystyy juomaan vain puolet. Suurempi jatkuva saanti nostaisi veren alkoholin määrää, joten pian potkaisisi tyhjää.
Moikka vaan! 🌹👀
- Anonyymi
Apsolutisti eli ei mitää päihteitä
N 36 v.
Ja tääläpäin se yö ja baarielämän puuttuminen kuvioista pitää sinkkuna.... - Anonyymi
0-1000 :) Tuohan riippuu täysin viikosta, aseta kysymys paremminkin että paljonko vuodessa?
- Anonyymi
0-1000 :) Tuohan riippuu täysin viikosta, kuukaudesta, aseta kysymys paremminkin että paljonko vuodessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1448097
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t464573törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/504165Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4272151Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi811900- 351508
- 321497
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k201484Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2021371Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331227