Hyttysiä onko vielä Lapissa / Ylläksellä

Tarkoitus on olla vajaa pari viikkoa alkaen huomisesta 17.8.
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tule katsomaan, sille se selviää.

Äänestä

Ei kannata tulla, valtavat hyttysparvet pimentää jopa auringon ja ovat pirun verenhimoisia. Älä tule, kun Thermaceliäkään ei saa enää käyttää, ei täällä pärjää kun vain sisätiloissa ikkunat ja ovet tiiviisti suljettuina. Parempi sinulle kun pysyt kotipuolessa, turhaan tulet tänne sisällä istumaan ja syöttölöissä sekä juottoloissa sikakalliit hinnat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tarkoitus on olla vajaa pari viikkoa alkaen huomisesta 17.8.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu