Molemmilla on ylisuuri henkilökultti, jota ei saa kyseenalaistaa tai joutuu noitavainon kohteeksi.
Molemmat esittävät olevansa täydellisen moraalisia ja hyviä yksilöitä. Kuitenkin molempien nimissä tehdään paljon pahaa.
Molemmat esittävät olevansa täydellisen moraalisia ja hyviä yksilöitä. Kuitenkin molempien nimissä tehdään paljon pahaa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
" jota ei saa kyseenalaistaa tai joutuu noitavainon kohteeksi."
Ei saa? Jos on noin toisten ihmisten mielipiteiden armoilla niin elämä taitaa muutenkin olla melko vaikeaa.
EI KAI VAAN TRUMBER OLE MUUTTUNUT JO MIEHEKSI. RUPEIS VAA PUHMAAN AURIGON JUMALASTA JA MUSTAN AUKON KIROUKSESTA.
Greta on autisti ja jeesus oli skitsofreenikko .
Kuka on Jeesus ?
Greta pystyi näkemään hiilidioksidin silmillään , samoin jeesus aikanaan , mutta sillä kaasulla oli eri nimi silloin, mutta samaa tarkoitti.
Hnlöpöpö
Sitten kun Greta kykenee muuttamaan hiilidioksidin viiniksi niin minäkin liityn kannattajajoukkoon.
Keskiajalla oli myöhemmin pyhimyksiksi julistettuja ihmisiä, jotka pelottelivat ihmisiä tulevilla kauhuilla ja vaativat uskoontuloa tuhon estämiseksi. Greta kuuluu lähinnä tähän ryhmään.