Miten pulskat suomimammatkin saataisiin liikkeelle?
Espoon rantavitosella/kympilla ilahduttavan paljon aasiattaria juoksemassa.
22
436
Vastaukset
- Anonyymi
Ahkeruudella.
Lisää kotitöitä. Asennemuutoksella. Suomimammat eivät kehtaa osallistua, koska eivät ole nopeita. Pitäisi osallistua yrittämättä edes olla nopea. Yhteisöllistä hauskanpitoa.
- Anonyymi
Pelkäävät leimautumista numerolapunraiskaajiksi. Eivät kehtaa rennosti hölkätä joukon jatkona.
- Anonyymi
Sama Stadin yöjuoksussa
- Anonyymi
Yöjuoksua minulla joka viikonvaihe.
- Anonyymi
Reippaita ja kauniita aasialaisia naisia juoksemassa. Tykkään.
- Anonyymi
Suomalaiset ukot sanovat kehopositiivinen jos akka on lihava. Ei syytä hölkätä.
- Anonyymi
HEH, naisilla taitaa olla järkeä enemmän kuin miehillä. Kuka maksaa 70 e siitä, että saa ravata ruuhkassa, kun voi ilmaiseksikin juosta vapaasti.
- Anonyymi
Köyhä on kipeä.
Ei varakas mersumies juoksufoorumilta. - Anonyymi
Naisethan noihin tapahtumiin nykyään juuri osallistuvat. Ovat kuin naisten kymppejä. Ilman aikatavoa siellä rennosti hölkätään kehopositiivisesti.
- Anonyymi
Ryhmässä juosten voi yrittää peesiavun kautta äärirajoja, esim aloittelijan maagista tunnin alitusta. Siinäkin on työtä kerrakseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ryhmässä juosten voi yrittää peesiavun kautta äärirajoja, esim aloittelijan maagista tunnin alitusta. Siinäkin on työtä kerrakseen.
6 min/km
tuo on kähö-vauhtia
Nyt kaikki ylipainoiset tupruttelevat lähiömammat mukaan ilmoittautumaan Espoon rantaviitoselle!
- Anonyymi
Ranta-5 39 € eikös tuo tehdä siten, että kävellään lähipubiin ja juoda tuolla rahalla tankkaukset eli 7 tuoppia ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ranta-5 39 € eikös tuo tehdä siten, että kävellään lähipubiin ja juoda tuolla rahalla tankkaukset eli 7 tuoppia ?
Tee perässä.
- Anonyymi
Mitä eroa on Vantaan ja Espoon lähiöillä? Onko Espoossa helpompi hengittää?
- Anonyymi
Missä enkelmanin videot? Haluan katsoa kauniita aasiattaria juoksemassa rantavitosella/kympillä.
- Anonyymi
Kummallista, etteivät täällä somalit juokse, vaikka ovat geneettisesti lahjakkaita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallista, etteivät täällä somalit juokse, vaikka ovat geneettisesti lahjakkaita.
Juu. Espoossa paljon somaleita, mutta yksikään ei juokse.
- Anonyymi
https://www.runsociety.com/news/looking-for-thailands-greatest-marathon-check-out-the-khon-kaen-international-marathon/
Thaimaassa on iloisia naisia reitillä.
Toi Khon Kaenin maraton olisi aika mielenkiintoinen, koska lähtö on aikaisin aamulla ja maalissa on jo valoisaa. Lämmintä on silti ja ehtii palautua iltaan mennessä hyvin ja uni maittaa.- Anonyymi
Aasiattaret ovat kauniita. Toki afrikattaretkin olisivat, kunhan vain juoksisivat suomessa. Jostain syystä eivät juokse, ja perse leviää.
- Anonyymi
Rantamaraton oli Suomen toiseksi suurin juoksutapahtuma tänä vuonna HCRD:n jälkeen. Espoolaiset raiskasivat numerolappua joukolla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998