Länsi pystytti uuden NL-muurin itärajalle

Anonyymi-ap

Yksityisten uhkien vähätteleminen, ylikorostuu Supon Pelttarin puheissa, "valtiollisen" hokemisena, vaikka esim. scifi-kirjoista, on jo vuosikymmenet voitu lukea, kuinka yksityiset uhat, nousevat ns. valtiollisten rinnalle, yhdenvertaisina toimijoina, mitä tulee myös kaasuputkivuotojen kaltaisiin tapahtumiin.

Rahasta, tekniikasta ja osaamisesta, eivät yksityisten tahojen kaasuputkien räjäyttämiset, ole kiinni ja missä on kaasuputkifirma, se jenkkiläinen veroparatiisiyhtiö, missä sen vastuu suojella yritystään ja tuotteitaan ?

20

513

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SuPo ei tee ennusteita scifin perusteella.

    • Anonyymi

      Supo hyökkäilee liikuntarajoitteisten sairauseläkeläisten kimppuun, näiden kävellessä rauhanomaisesta rauhankulkueesta kotiin, joten käyttäisivät senkin ajan, scifi-kirjojen lukemiseen, joissa on huippututkijoiden tietoja siitä, kuinka yksityiset toimijat ja uhat, ovat jo nousseet, valtiollisten toimijoiden rinnalle, yhtä tehokkaina taidoiltaan, tekniikaltaan, taloudeltaan ym tarpeelliset kyvyt, tehdä kaasuputkivuotoja, on kyllä tuntemattomilla yksityisillä tekijöillä, siinä missä valtiollisillakin.

      • Anonyymi

        SuPo ei hyökkäile.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        SuPo ei hyökkäile.

        Kyllä vaan on hyökkäillyt ja hyökkäilee, salakuvaa, urkkii ja vakoilee, syyttömiä Suomen kansalaisia, todisteita löytyy.


    • Anonyymi

      Venäjän YK-kokouksen vaatiminen, miksi se sellaista vaatisi, kun voi tosiaan vetää kaasuhanat kiinni.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lamauttavaksi linkkien viljelyksi meni tämäkin ketju.

    • Anonyymi

      Niin pystytti ja se tulee pysymään. Useita päiviä ennätti värväyskontin kautta tulla ryssän sotureita maahamme, nyt sitä konttia sieltä ollaan purkamassa kun raja meni kiinni.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt pitäisi duunata tarjouskilpailu muurin rakentamisesta Ukrainan ja Venäjän välille.

    • Anonyymi

      Sellaisia ne kommunistit ovat

    • Anonyymi

      Sinne sen muurin saisivat rakentaa, ukrainanvenäläiset ja muut venäläiset keskenään. Suomen ulkopolitiikan liittäminen, entisten sosialistivaltioiden mihinkään, on ollut ja on vakava virhe korruptiopoliitikoilta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17587904/muut-kansat-aanestavat-suomen-sotarikosliittoon-liittamisesta-suomen-kansa-ei-saa-aanestaa#comment-116779004

      Historian vääristely, Usan Disinformaatio ja muu manipulointi, uppoaa ehkä nuorempiin, muttei aikuisväestöön, joille kotimaa on merkinnyt aitoa turvallisuutta, juurikin liittoutumattomuuden eli Suomen neutraalin aseman ja kovalla työllä hankitun hyökkäämättömyyssopimuksen ansiosta ja merkitsee edelleenkin, jos kansaltamme edes kysyttäisiin, kuten muissa valtioissa, aidoissa demokratioissa tehdään.

      http://eskoseppanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/235806-suomen-ja-venajan-hyokkaamattomyyssopimus

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17614845/onko-hakkeri-kivimaki-vahingossa-iskenyt-yhteiskunnallisten-vaaristymien-paljastamisiin

      Taitaa olla supolla ja poliisilla, isoimpien talousrikosten, poliittisten-ym valtion virka-asemien, törkeiden väärinkäyttöjen, kuten Suomen kansan valtavien, valtion ja eläkerahastojen jättivarallisuuksien ryöstämisten, AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneille pörssirikollisille, peittely käynnissä, kun ek-medioissa taivastellaan, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisten, yksityisten, järjettömän kalliiden psykoterapioiden, joita verojenmaksajilla kustannutetaan, tietomurtoja, vaikka yhteiskunnan ja valtion kannalta, huomattavasti tärkeämpiä ja isompia ongelmia on meneillään, liittyen AutokratiaUsan SotaRikosliitto- ja veroparatiisihävittäjä-hankkeisiin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1970
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1514
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      146
      1317
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1288
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1178
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      908
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      44
      840
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      797
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      793
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      123
      773
    Aihe