Tuleeko sotarikollisia örkkejä vielä Inariin? Jos tulee, miksi tulee?
vuotaako raja vielä?
Anonyymi-ap
19163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Näätämö vuotaa kuin seula kun norjalaisten ystävät ajelevat shengenviisumeilla läpi.
Miksei Norja saa rajaa kiinni?
Miksei Norja saa Norjan rajaa kiinni?
Eiköhän kohta Norja pistä Norjan rajan kiinni:
https://yle.fi/uutiset/3-12043017/64-3-115120
"""
Norjan poliisi kertoi tänään pidättäneensä neljä Venäjän kansalaista, joita epäillään turvaluokiteltujen tilojen laittomasta valokuvaamisesta.
Muutamaa päivää aikaisemmin Norjan poliisi oli pidättänyt myös kaksi venäläistä, joita epäiltiin dronien hallussapidosta.
"""
Suomi sulkee Suomen rajan ei Norja.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009141180.html
Raja vuotaa pahoin.
Suomessa on jo viides kolonna
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/965b02f7-9be0-436c-820b-51ce65ded85e
Tietysti on.
Jep, ja YLE kirjoitti tiedustelukämpistä. https://yle.fi/uutiset/3-12661326
Venäjä tuottaa tarkoituksella sotilastaitoisia nuoria Suomeen joista saadaan toimivat sissijoukot . Suomijannut vielä elättävät nämä MUKA pakolaiset .
Nyt Norjassa laitetaan lentokenttiä kiinni. Laittaisivat ennemmin rajan kiinni.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/37876a11-fdf7-49fc-99d5-83402ba24784
"Bergenin lentokentällä kaaos"
"Norjan yleisradio NRK uutisoi, että Bergenin lentokenttä Flesland suljettiin keskiviikkoaamuna. Syynä oli aamuyöstä tehty havainto yhdestä tai useammasta lennokista.
Poliisi sai havainnon 04.45. Lähellä on Haakonsvernin sotilastukikohta. Norjan puolustusvoimat on tehnyt Norjan poliisin mukaan vastaavia havaintoja.
NRK kertoo, että mahdollisia lennokkihavaintoja tehtiin myös Førden lentokentällä Brigelandissa noin 06.10. Viranomaiset pyrkivät vahvistamaan havaintojen todenperäisyyden."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/37876a11-fdf7-49fc-99d5-83402ba24784
"""
Vihainen pääministeri
Norjan pääministeri Jonas Gahr Støre on kovasanaisesti kantaa venäläisten lennokkien lennättämiseen.
– On tietenkin mahdoton hyväksyä, että ulkomainen tiedustelu lennättää lennokkejaan Norjan lentokenttien yllä. Venäläiset eivät saa lennättää drooneja Norjassa, hän kommentoi toimittajille.
"""
Laittaisivat rajan kiinni.
"Pitkään tyhjillään ollut Kankaanpäässä sijaitseva Lohikon entinen vanhainkoti on viime viikolla myyty venäläisille, kertoo Kankaanpään Seutu. Kankaanpään Seudun saamien tietojen mukaan ostajana toimi kolme venäläistä henkilöä.
Yli 4 000 neliön ja yli sadan huoneen rakennuskompleksi sijaitsee vain muutaman kilometrin päässä Niinisalon varuskunnasta ja eteläisen Suomen suurimmasta ampuma-alueesta."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009144340.html
Aikamoista menoa. Ollaan me suomalaiset varsin typeriä.
https://yle.fi/uutiset/3-12043017/64-3-115568
"Norjassa on pidätetty viime päivinä seitsemän Venäjän kansalaista epäiltynä droonien lennättämisestä."
Miksi Norja päästää venäläisiä maahansa?
Nopeusvalvontakamerat vaarassa Ruotsissa on niitä jo viety https://twitter.com/HKaaman/status/1582833597278728192
RAJA KIINNI!
Ihmetyttää, jos Norjan/Venäjän raja on vielä auki:
https://yle.fi/uutiset/3-12314941/64-3-115714
"""
Norjan hallitus: Sabotaasiuhka noussut
"""
Jos kerran uhka on noussut, miksi vielä päästetään venäläisiä maahan? (Jos päästetään).
vuotaako raja vielä? Tullaanko sieltä vielä?
Teillä pöjät vuotaa anus, tutustukaa kalsareihenne!
Virtsan karkaamista on havaittu myös.