Valkosipulin vihaaja

Anonyymi-ap

Minä en ymmärrä. että monissa ruuissa käytetään valkosipulia. Meillä on monia hyviä mausteita, joilla voi korvata valkosipulin. Miksi joka ruokaan täytyy iskeä valkosipulia, soijaa, chiliä ja sokeria? Meillä on monta unohdettua maustetta, joilla ruokaan saadaan maittavaa makua.
Monissa valmisruuissa on käytetään valkosipulia, vaikka heillä on erikseen valkosipuli vaihtoehto. Toisessa paketissa lukee suurella Valkosipuli ja
toisessa tuotteessa annetaan ymmärtää, että ei ole. Kuitenkin kyseessä on sama tuote. Vain päälikuori on eri. Miksi näin? Eniten ihmetyttää tuotteiden uudistukset. Yleensä uusittu tuote on kamalampaa. Valmistajat eivät myöskään suostu tekemään vanhan kaavan versioita.
Ei mikään ihme, että niin paljon tuotteita päätyy hävikkiin. Kaikki eivät pidä valkosipulista? Miksi sitä isketään valmistuotteisiin niin moneen ja pilataa ruoka?

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Makkaroiden kanssa saa olla tarkkana, kun aika useisiin sitä on tyrkitty. En pysty ainakaan minä syömään mitään sipulikasveja.

    • Anonyymi

      Jokaisen oma asia.syön rakaa valkosipulia ja inkiväriä.Laitan niitä pieninä paloina vähän ravintoni. Mutta ei flunsaa ei koronakan.Lue inkiväärin tuoreen ja tuoreen valkosipuolin hyödyt.Liharuokin jos syöjiä,kulotan aina valkosipulia kuin keltasipulia kohtuudella. Mitä mausteisin tulee? Jos käytät mausteet jauheena on sakkaa. Mene joskus katsoo tehtaasen miten kuivatut HUOM!jauhetut valmiksi tehdas tehdään.Loppu käytös valmiiksi jauhetuna,purkeissa,pusseissa.Käytä kuivattuja kokonaisia ,jauha mortelilla itse parasta mausteet on tuoreena.Moni puhu etelän hyvistä ruuista tai aasian maan.Koska ne on maustettu tuoreista vihanneksista on todella hyviä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      160
      2237
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2084
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      492
      1616
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      311
      1388
    5. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1209
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      19
      1178
    7. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      134
      1056
    8. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      107
      1045
    9. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1035
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      880
    Aihe