ostimme Reilukaupan 10 prosNAUTAA! jauhelihana niinkuin tapanani on kun teen sapuskaa koko perheelle niin, pyydän kertomaan kokemuksia vastaavasta,koska liha on mielestäni possua tai pahasti pilaantunuttunutta nautaa.??
nyky jauhelihan laatu
4
255
Vastaukset
- Anonyymi
No johan sen nimikin kertoo, 10% nautaa. Loput on sitten sekalaisesti possua, broileria ja kalkkunaa. Eikä mitään fileitä vaan koneellisen erottelun lihajämiä sekä kamaraa, ihraa, nahkaa, rustoja, jänteitä yms. Sinänsä syötävää proteiinia ja rasvaa toki kaikki.
- Anonyymi
Se 10 % tarkoittaa rasvan määrää.
- Anonyymi
Lihapulllien jauheliha, snellmanin kunnollisissa lihapullissa on kyllä huomattavasti laadukkaampi liha kuin esim. kivikylän pullissa.
- Anonyymi
Ei haissut koskaan pilaantuneelta kun ennen käytin ja vaikka olisi mennyt päiväys yli jääkaapissa. Nyt vaan hinta noussut niin paljon etten periaattesta osta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2613175Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741234- 661173
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180978Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47866- 60819
- 47809
- 45732
- 40721
- 39688