Met perustamme oman valtion

Me se vain perustamme oman valtion.
10114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Metsäkangas Lahti Poliisi teki yö iskun tästä aikaa jo.Siellä postin jakjia pahoinpitely tapauksia.Autot myös kohteita.Netti kiusattu tiesi tämän iskun.Miettikää mistä voin tietää.Kirjoita jonnekin Facebook.

Äänestä

Ketkä me.

Äänestä

mehän olemma jo valtiossa ku olemme oma saamenvaltio. Emmä met tartte enään lisää valtioita, met olemme saame valtio juuri itte ja se ny ainaki riittää

Äänestä

Perusta keskenäs, aiokko liittyä pohjois koreaan?

Äänestä

Missä teidän verotoimisto sijaitsee jotta minäkin voin hakea sellaisen.

Äänestä
  • Oletko nähnyt veroja maksaavaa poropaimenta? Minä en ole!

    Äänestä

Veroparatiisi valtion. Niinkö. Oletko poromis kun tollaisia haaveilet.

Äänestä

Kyllä saamelaiset ansaitsevat Pohjois‐Amerikan mallin mukaisen oman reservaatin. Sitten vain elämään oman mallin mukaan.

Äänestä

Mahtaa olla hirviä haju.

Äänestä
  • Ei siellä hirviä ole, ammuttu viimeiseen otukseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Me se vain perustamme oman valtion.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu