- Arvin Kananian
Jonka todeksi osoitti aikoinaan jo Howard Hughes.
Rikkaus ja hulluus on sama asia.
8
119
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi monet rikkaat kyllästyvät rikastumiseen ja rupeavat parantamaan maailmaa rahoillaan kuten bill gates ja elon musk.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17643886d
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Rahan määrä ei lisää onnellisuutta tietyn omaisuusmäärän jälkeen.
Olisiko mahdollista, että tulevaisuudessa kaikilla maailman asukkailla olisi tämä omaisuusmäärä. Koneet tekisivät suuren osan töistä. Ja fuusio-energia käytössä.- Anonyymi
Ey, mutta vuosi 1984 on toteutumassa silmiemme edessä.
- Anonyymi
Karrikoidusti: Mitä rikkaampi, sitä mielenvikaisempi henkilö on :D
Mutta olen samaa mieltä että Bill on tehnyt hyvää paljonkin antamalla ohjelmistoja opiskelijoiden käyttöön, itse ostin Microsoftilta mm. C-kääntäjiä, silloin ei ollut tuollaisia kokeilulisenssejä :;D
National Instruments taitaa tehdä samaa, sekä myöskin Autodesk, jotta saa ohjelmia koekäyttöön maksutta tietyillä ehdoilla koska niin kalliita hankkia muuten varsinkin jos perustamassa yritystä. - Anonyymi
Niin oma asiantuntemukseni keskittyy näiden yhtiöiden tuotteisiin, ellei nyt aivan jotain entsen ATI;n eli nykyisen AMD grafiikkakiihdyttimiä oteta nyt low-lever devicedriver-ohjelmoinnissa huomiooon, linkkejä:
https://www.ni.com/
https://www.autodesk.com/
https://www.microsoft.com/
Sillei..... - Anonyymi
Kaikki tahtoo elää säkenöivästä voimasta.
- Anonyymi
Järkevyys on pelkoa. Järkevä väistää vaaroja.
Mutta jolta puuttuu järki on peloton, rohkea ja uhmaa jopa kuolemanvaaroja. Nämä ovat ehkä jälleensyntyjiä tai muulla tavalla elämän herroja.
Kaikki rahat ja budjetit kulkee heidän kättensä kautta. Sitä osoittaa maailman saastuminen, sodat ja muu häiriö. Järkevät ja älyköt eivät pääse rahoihin käsiksi.
ÄO alle 100 merkitsee hulluutta, rohkeutta, yltiöpäisyyttä ja juuri he rohkeutensa ja röyhkeytensä avulla hallitsee maailmaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781