25 ja 26.11 aurinkomyrsky 4 astetta

Aurinko- ja astronomian laboratoriot IKI ja ISZF aurinkomagneettisäteilymyrskyjen kohokohta tulee olemaan perjantai päivänä ja aikaisin lauantai aamulla. Se tulee olemaan 4 mittauksen yksikköä, mikä ei vaikuta teknisiin laitteisiin, mutta voi vaikuttaa ihmisten terveyteen kuten pääkipuihin
4155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joka viikonloppuinen ilmiö useimmilla ihmisillä. Auringolla ei ole asian kanssa mitään tekemistä. A:lla alkavan kaupan syytä kaikki.

Äänestä
  • Alepa

    Äänestä

Tarkoitatko plussaa vai miinusta 4 astetta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aurinko- ja astronomian laboratoriot IKI ja ISZF aurinkomagneettisäteilymyrskyjen kohokohta tulee olemaan perjantai päivänä ja aikaisin lauantai aamulla. Se tulee olemaan 4 mittauksen yksikköä, mikä ei vaikuta teknisiin laitteisiin, mutta voi vaikuttaa ihmisten terveyteen kuten pääkipuihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu