Kun lihantuotanto muuttuu kannattamattomaksi, jotain niille eläimille pitää tehdä. Tuskin niitä luontoon päästetään, joten looginen lopputulos on, että ne tapetaan.
Mutta tällä hetkellä elossa olevien tuotantoeläinten lisäksi tapetaan vähän muutakin. Myös niiden jälkeläisiltä riistetään elämä, koska tuleville eläinsukupolville ei anneta mahdollisuutta syntyä ja elää omaa elämäänsä. Hehän eivät voi syntyä, koska heidän vanhempansa ovat kuolleet jo ennen heidän syntymää.
Itse asiassa koko tuotantoeläinten ryhmä ollaan kasvissyöjien toimesta ajamassa sukupuuttoon. Kaikki tulevat tuotantoeläinsukupolvet ollaan tuhoamassa. Kuolleiden eläinten määrä on siis valtava.
Miten kukaan voi olla niin moraaliton kuten kasvissyöjät? Kyse ei ole edes murhasta vaan massamurhaamisesta! Kyseessä on suoranainen tuotantoeläinten joukkosukupuutto!
Koska suurin osa Maapallolla tällä hetkellä elävistä eläimistä on tuotantoeläimiä, kyseessä on myös suurin eläinten joukkosukupuutto Maapallon historiassa! Tätäkö te kasvissyöjät kannatatte?
Kasvissyöjät tappavat eläimiä
Anonyymi-ap
4
187
Vastaukset
Voisit laittaa viestisi sopivammalle palstalle, niin saat paremmin vastauksia:
https://keskustelu.suomi24.fi/ruoka-ja-juoma/vegaaniruoka- Anonyymi
Ja kun kasveillakin on tutkitusti tunteet. Kun kasvissyöjä tuhohyönteinen iskee, kasvi alkaa tuottaa aineita, jotka tekevät niiden lehden pahemman makuisiksi ja varottavat samalla toisia kasveja tuhohyönteisistä.
Ryhtykää siis yltiövegaaneiksi. Juokaamme vain tislattua vettä ja syökäämme puhdistettua sepeliä. Ja luonto kiittää. - Anonyymi
Olen kasvissyöjä.
Ruoansulatus toimii ainakin tosi hyvin!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743910Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1883169Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472986Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle702560Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3672303- 1631935
- 781595
- 331505
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231398Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391382