Mitä Sauvasekoittimella voi tehdä?

opo

kuulostaa tyhmältä mutta haluan vain tietää missä kaikessa sauvasekoitinta voi käyttää... ei ole varaa hankkia mitään sähkövatkainta joten ajattelin että voiko sauvasekoittimella esim. vaahdottaa kerman?

5

1208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi mm.

      kerman vaahdottamiseen, sosekeittoihin. perunamuhennokseen, pirtelöihin, marjojen survomiseen ym. ym. Kekeilemalla tiedät enempi.

    • Bamixx

      Sauvasekoitin ei käy kerman vaahdottamiseen. Terä pyörii liian nopeasti ja tuloksena on helposti voita. Jotkut mallit myydän setteinä, joissa on erikseen sauvaan liitettävä vispiläosa. Merkkejä mm. moulinex ja braun.

      Tosimiehet tietenkin käyttävät Bamixia, koska se kestää ja siihen saa myös vaahdottavan "terän". Hinta on tietenkin laadun mukaan eli melko kallis.

      • opiskelija

        jep jep. ajattelin juuri tuon braunin setin ostaa. maksaa anttilassa vain 39.90.


    • manna

      muusiakaan, sillä siitä tulee helposti liisteriä.

      Soseutan marjat, sosekeitot, teen majoneesin yms.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      159
      8568
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      99
      4025
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3902
    4. 55
      3373
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      42
      2704
    6. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      364
      1864
    7. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1864
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      44
      1813
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1771
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1511
    Aihe