Ylen kallupin mukaan keskustasta tulee nyt varmuudella uusi takiaispuolue,sillä kun
alittaa 10%;n kannatuksen on mahdollista saada tuo nimike,hienoa Saarikko !!!
Paitsi Ylitorniolla ,Ranualla ym.on kannatus vielä kuin Putinilla metsäkylissä
50%;n luokkaa ,niin siellähän ei ole muuta kuin Putinin media mutta kun Ylitorniolla
jaetaan valtakunnallisia lehtiä ja uusi laajakaistakin on oikein kunnan johdon
innostamana rakenteilla ,on pakko ihmetellä onko ihmisillä lukutaidossa jotain
vikaa,noh eiköhän vaalit innosta ja paranna lukutaidon !!!
Uusi takiaspuolue syntymässä suomeen !
7
216
Vastaukset 7
- Anonyymi
Alamäki alkoi Sipilästä, ei Saarikon syy. Saarikko laitettiin Sipilän jäljiltä mahdottoman tehtävän eteen. Kyllä kansa tietää. Keskustapuolueen raskain virhe oli ottaa Sipilä politiikkaan näkyvälle paikalle ja nyt sitten satoa korjataan.
- Anonyymi
Kaikki äänestämään perussuomalaisia ensi vaaleissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki äänestämään perussuomalaisia ensi vaaleissa
Ei ko vihreitä.
- Anonyymi
Niinpä niin, Nyt Kuukleen : suomenuutiset.
- Anonyymi
Väyrysen mukaan hänen aavistuksensa perustui siihen, että keskustan kannatus lähti laskemaan sen jälkeen, kun hän 19. lokakuuta ilmoitti, ettei ole käytettävissä puolueensa eduskuntavaaliehdokkaaksi.
– Siihen saakka oli väitetty, että puolueen kannatus on huono sen takia, että minä olen tulossa kansanedustajaehdokkaaksi.
– Kun luovuin ehdokkuudesta, niin kannatus lähti putoamaan entistä alemmaksi. Sen takia ilmoitin viikko sitten, että olen sittenkin mukana.- Anonyymi
Paavo on ihmeidentekijä, nostaa Kepun entiseen loistoon. Jaahas, mutta niin pitkään kun äänestäjät muistaa Sipilän niin ei tule äänivyöryä. Sipilä tuhosi keskustapuolueen ja Saarikko mokasi, kun lupasi joulusataslapsilisän äänestäjiä kosiskellessaan. Emme ole tyhmiä, heti huomasimme, että sehän on vaalitäky eikä mitään muuta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paavo on ihmeidentekijä, nostaa Kepun entiseen loistoon. Jaahas, mutta niin pitkään kun äänestäjät muistaa Sipilän niin ei tule äänivyöryä. Sipilä tuhosi keskustapuolueen ja Saarikko mokasi, kun lupasi joulusataslapsilisän äänestäjiä kosiskellessaan. Emme ole tyhmiä, heti huomasimme, että sehän on vaalitäky eikä mitään muuta.
Jalasmökki-Paavo on vanha höppänä. Äänestetään kaikki vihreitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1251294Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️91992Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää254978On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75787- 54764
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35700- 66677
- 46650
- 43611
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164600Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30587Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30585Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah190579Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus98525- 201494
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18462Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91458Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27446- 97445
- 34438