Miksi ette syö oikein ja terveellisesti

Anonyymi-ap

Kuten minä?
Ilta ja yö ja päivä ja aamu ja iltapäivä syönnistä on netissä vain valheellista väärä haitallista ja ropakanda tietoa. Kuten tällä palstalla joku on saattanut johtaa pulleita tyttöjä harhaan.
Olen kokeillut syödä monellakin eri tavalla ja erilaisia ruokia. Ja yhtä monta kertaa lihottanut itseni viikossa ja tätä on jatkunut viimeiset 45 vuotta. Mitä jos kuolen ennen kuin ehdin laihduttaa viimeiset 3,5 iisi kiloa? Mitä tapahtuu jos kuolen ennen kuin pihtimitta ei olekaan vähintään ylävatsa 0,0032 ja alavatsa 0,00011 mm? Kuka perii mononlämmittimet, akkukäyttöiset?
Tämä ilta ja yö ja päivä ja aamupäivä ja iltapäivä syöminen on ehdottomasti kaikista paras vaikka siitä paljon varoitellaan.Olen laihtunut nopeasti 0,5 iisi kiloa ja olo on ollut erittäin hyvä ja paino on laskenut aivan itsestään ilman kärsimystä.Yöllä tehostan vaikutusta syömällä 634 ljä grammaa hedelmätoffeeta jota ostan 10 nen kilon säkeissä.Mitä järkeä on ostaa kalliita pieniä pusseja.Yö päivä ilta iltapäivä keskipäivä aamupäivä syömisessä ei ole mitään muuta kuin hyviä puolia.Saa syödä KOKO ajan.

Muutamia hyviä puolia iltasyönnistä
1 saa sikeät yöunet(uni tulee minuutissa kun taju lähtee eikä palaa kuin defigrillaattorilla) kun on syönyt mahan aivan täyteen hiilihydraattipitoists ja sokerista ruokaa)ja päätä särkee niin että on noustava klo 4 jä syömään karkkia ja pari kääretorttua jos sydän lähti vielä defigrillaattorilla lyömään.
2illalla päivällä aamulla ja yöllä on paljon mukavampi syödä kuin olla syömättä koska se on mukavaa ja laihtuu
3silloin kun syö terveellistä ja herkullista ja ravitsevaa ruokaa kuten fasupaloja muutama pussi illalla ja yöllä lihottavat roskaruuan kuten kedap ja piztsa sijasta laihtuu koska terveellisessä ruuassa on vähän kaloreita ja fasupalat on törkeän hyviä.
4hyvät mononlämmittimet imee lihottavan proteenin airoopisessa urheilussa ja kun juoksee yön portaissa (silloin kun jaksaa kuluttaa paljon enerkiaa niin laihtuu)

Kun söin ennen aamupäivää lounaan ja aamupalan (fasupaloja) välissä kalorit oli puolet suuremmat ja lihoin.Monesti päätä särki ja olo oli väsynyt vaikka söin VAIN 4jä kääretorttua ja spakettia kaalikastikkella.Ja päälle täytekakkukahvit.

En siis syö paljon mitään.
Ison aterian syön klo 22.00 ja jälkiruokaa klo 23.00-24.00 ja täytekakkukahvit mikä myöskin on isokokoinen annos.Yöruoka klo 02.00-02.30 ja siihen suklaakeksejä ja pari litraa goka golaa ja kedapin ja mitä juoman yhteydessä voi syödä jälkiruuaksi.Aamulla syön klo 04.10-05.04 hedelmätoffeeta mononlämmittimien kanssa, ne imee myös kotesteroolit parhaiten.Aamupäivällä klo 08.00-09.00 iso annos spakettia ja kaalia ja mansikkakakkukahvit.Sitten on lounasaika ja syön kevyesti 1 den litran halpaa vaniliajäätelöä ja itsetehtyä omenapiirakkaa ja hedelmätoffeeta.
Kalorit päivässä noin 1500.Laskimeen pitää vaihtaa ehkä paristot sillä kun laitoin kaikki vihkoon alekkain oikealle puolelle niin laskin lyijykynällä vain 1245 kaloria koko päivänä.

27

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pîlluîlìjan viesti, sivuuttakaa.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😋 ­N­­y­m­­f­­­o­­­m­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17676544H

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Tämä on paras laihdutusohje mitä tänne on ikinä kirjoitettu.

    • Anonyymi

      Laihtuminen on yksinkertaista kun tietää mitä tekee. Minä tiedän.

    • Anonyymi

      Silloin syödään kun on nälkä.

      • Anonyymi

        Myös Afrikassa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Myös Afrikassa?

        Afrikassa syödään silloin kun on ruokaa.


    • Anonyymi

      Mikä siinä on, että ihmiset eivät vain saa vaihdettua niitä pahoja kovia rasvoja pehmeisiin? Jo pelkästään tämä yksi muutos ruokavaliossa voi alentaa kolestrolia, pienentää rasvamaksan riskiä tai vähentää jo siellä maksassa olevaa rasvaa ja tällä muutoksella voi olla myös painoa alentava vaikutus.

      • Anonyymi

        ”tällä muutoksella voi olla myös painoa alentava vaikutus.”

        Veijo pudotti painoa 20 kg syömällä lähes pelkästään tyydyttynyttä rasvaa proteiinia.


      • Anonyymi

        Kun syö vain Lidlin hedelmätoffeeta ei tulee ollenkaan rasvaa ja laihtuu!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun syö vain Lidlin hedelmätoffeeta ei tulee ollenkaan rasvaa ja laihtuu!

        Oikeasti olet Munanainen, jolla ei ole poikaystävää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ”tällä muutoksella voi olla myös painoa alentava vaikutus.”

        Veijo pudotti painoa 20 kg syömällä lähes pelkästään tyydyttynyttä rasvaa proteiinia.

        eikö se nestepöhö olisi poistunut pienemmälläkin kiduttamisella


    • Anonyymi

      Veikkaisin aloittajan painon olevan n.200 kg riippuen nyt siitä, onko tuo kuuri kestänyt yhden vuorokauden vai pitempään. Voi olla kyse myös kertaluonteisesta kokeilusta ja testistä, jolloin paino voi hyvinkin olla jopa normaali tai sen alle.. kovin kauvaa ei tarvinne tuota ruokavaliota noudattaa kun jo huomaa itsessään muutokset.
      Tuolla tavoin syödään Jenkkilässä ja realitysarjassa ” Sairaalloisen ylipainoiset”
      Siellä todellakin kauppareissun ostokärryyn lapataan kaikki tuo.
      Ruokariippuvuus on sairaus siinä missä mikä muu hyvänsä ja tuolla tavoin sitä myös ylläpidetään.
      Joskus sarjaa seuranneena sitä ihmettelee eikö missään jo varhaisemmassa vaiheessa, kun paino on 10-20 kg normaalin yläpuolella, mikään kello hälytä peliä poikki?

      • Anonyymi

        Siis tuota... Tuo aloituksen kirjoitelma oli turhautuneen ihmisen pilkkakirjoitus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis tuota... Tuo aloituksen kirjoitelma oli turhautuneen ihmisen pilkkakirjoitus.

        Näin minä arvelinkin, mutta kommentoin kuin kyse olisi ollut ihan normikirjoituksesta..😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin minä arvelinkin, mutta kommentoin kuin kyse olisi ollut ihan normikirjoituksesta..😀

        Minäkin arvelin, että sinä ymmärsit, mutta kommentoin vain ikään kuin olisin ajatellut sinun olevan tosissasi. 😀


    • Anonyymi

      Normaaleilla duunareilla ei ole rahaa tuollaisiin ruokailuihin.Laihtuu parhaiten kun ei ole varaa elämiseen.

    • Anonyymi

      Kyllä minä olen varma ettei parempaa dieettiä olekkaan. Kiitollisena hyvistä ohjeista! Olet oikea asiantuntija. Ainut tällä paskalalla.

    • Anonyymi

      Päänsärky johtuu siitä että söit vain 4jä kääretorttua..kun syö 6si kääretorttua niin pääsärky helpottaa.

    • Anonyymi

      Olen noudattanu tätä laihdutus tapaa nyt kuukauden eikä veitsenterävät vatsalihakset ole ilmestyneet.Millon ne ilmestyy????

    • Anonyymi

      No ihmisen roppa on omanlaisensa eli se mikä soppii toiselle, ei sovi taas toiselle,mut jostain luotettavasta lähteestä luin jotajkin että iltasyönnissä on myös riskinsä koska ei välttämättä palvele sydäntä niin hyvin.

    • Anonyymi

      mut eikös tommonen ruokavalio lisää kolesterolitasoa korkiammaksi? Ootko käyny mittauttamasa kolesteroliarvosi?

    • Anonyymi

      Miksi kiduttaa itseään tuollaisilla minikaloreilla. Itse syön 1900-2300 kaloria. Kiloissa en välttämättä hoikistu samaan tahtiin, mutta mitoissa hoikistun. Lihakset on kauniimpaa kuin laiha läski. Salille mars.

      • Anonyymi

        Tosi hyvä dieetti.En vain itse pysty siihen.


    • Anonyymi

      Tähän aloitukseen on koottu koko laihduttamisen viisaus. Muuta ohjetta EI tarvi jos ei halua lihoa.

      • Anonyymi

        Muuten loistava aloitus laihduttamiseen mutta kaakau ja elä ota -tarrat jäivät turhan vähälle huomiolle.


    • Anonyymi

      Eikö se mene vieläkään perille?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1483
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      113
      961
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      801
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      784
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      740
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      72
      717
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      699
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      677
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      68
      672
    Aihe