Rovaniemen isännöinti firmat.

Anonyymi-ap

Onkohan mitenkään näkynyt isännöinti firmojen kartelli kytkökset Rovaniemellä.
Rotta (retta) isännöinti ainaski nostaa vain hintojaan ja palvelu mitä sieltä saa on todella surkeaa. Hamusivat vain pieniä hyvä paikallisia toimistoja itselleen ja pilasivat näin alan palvelut..

7

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Realin uusi nimi erittäin huono, rietas. Kuka näitä keksii? Alan minäkin nyt kutsumaan Rotaksi, kun noin hyvän nimen keksit. Rotta mikä rotta, rotta on viheliäinen eläin.

    • Anonyymi

      Törkeää rahastusta, laiskoja.

    • Anonyymi

      op:ssa on mätiä omenoita muutama JP, TV, JU.... potkut näille heti.

    • Anonyymi

      Retta isännöitsijät epärehellisiä ainakin osa. Puhutaan toisen talon asukkaista uteliaille pahansuoville ämmille. Kannattaa muistaa oma asema. Isännöitsijästäkin voi asukas tehdä valituksen.

      • Anonyymi

        Hyvät asunnon ostajat ja taloyhtiöiden osakkaat!
        Karttakaa sellaisia taloyhtiötä, jossa on vuosikausia (esim. yli 8 vuotta) ja on edelleen samasta isännöintifirmasta sama henkilö isännöitsijänä ja sama taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja. Heillä on kiire, kiire ja kiire. Kaavoittunutta toimintaa. He vain määräilevät, aito keskustelu puuttuu.
        Liikaa pelkkää sisäänhengitystä ja kaavoittuneita tapoja. Kaikkihan me tiedetään, miten tärkeää on raikkaan ulkoilman hengitys! Modernin johtamisen mukaan isännöitsijän ja hallituksen pj:n toimeksiantajia ovat taloyhtiön osakkaat.


    • Anonyymi

      Onkohan niillä mitään vastuuta. Välillä tuntuu että ovat oikea hyväveli järjestelmä.
      Isännöitsijän vaihto on tässä ajankohtainen, mutta kenelle uskaltaa luottaa yhtiön hoidon?

      • Anonyymi

        Itse olen pohtinut, että isännöinti pitää ilman muuta kilpailuttaa. Huomasin, että on tahoja, jotka hoitavat isännöinnin kilpailutuksen taloyhtiön puolesta. Luulisi, että he eivät voi toimia puolueellisesti. Mainehan siinä menisi.

        Modernit isännöintifirmat ymmärtävät kilpailutuksen kuuluvan normaaliin liike-elämään. Jos joku isännöintifirma ja / tai hallituksen puheenjohtaja pahastuu kilpailutuksen vaatimuksista, eipä taida taloyhtiössä olla puhtaat jauhot pussissa. Varjelevat kaikin keinoin aataminaikaista elämää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      4451
    2. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      2345
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      14
      2337
    4. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      51
      2108
    5. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      32
      1667
    6. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      73
      1466
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      32
      1451
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      66
      1274
    9. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1231
    10. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      40
      1084
    Aihe