Mistä meitä SUOMALAISIA RANGAISTAAN? AINA SATAA!

Anonyymi-ap

Mitä me suomalaiset olemme tehneet? Jatkuvasti matalapaine toisensa perään saapuu suomeen. Seuraavan 6 päivän ennusteessa sadetta kovaa tuulta sadetta kovaa tuulta. Aurinko missä? En yhtään ihmettel jos suomalaiset masentuu kun sää on tollanen mitä on? Euroopassa on lähes jatkuvasti aurinkoa ja hyvä keli sielä on ihmiset paljon iloisempia kun suomalaiset. Miksi IHMEESSÄ tänne tulee jatkuvasti sadetta ja sadetta. Aurinkoa näkynyt jopa kahtena päivänä tänä vuonna.

9

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      aurinkomyrskyn takia lumisee tai sataa

      meteoriitin takia on vain paineaalto

      huomasin, mutt voi vielä tutkia

      meteoriitti/asteroidi aiheuttaa paineaaltoa kun lähestyy maata
      aalto tuntuu ihmisissä outona tunteena ja tapahtumien sattumuksina

      kun taas aurinkomyrsky tuntuu sähkölaitteiden rikkoutumisena
      kirjastoissa olivat tietokoneet pois tolaltaan
      sekä lumimyrskynä, pilvenpeitteenä tai sateena...

      taivas peittyy pilviin suomessa kun taivaalta saapuu säteilyjä
      onko se maapallon luonnon ilmiö

      • Anonyymi

        Meteoriitti on maasta löytyvä murikka, mikä jää jälkeen sellaisesta meteoroidista, joka ei pala ilmakehässä meteorina loppuun.
        Meteoroidi tai asteroidi voi aiheuttaa paine-aaltoa vasta kun se saapuu Maan ilmakehään. Avaruuden tyhjiössä ei paineaaltoja synny.
        Aurinkomyrskyt aiheuttavat sähköisiä ilmiöitä inonosfäärissä. Sääilmiöt syntyvät paljon alempana troposfäärissä. Sähköisiä häiriöitä kyllä . Lumimyrskyjä ja sateista ei.

        Auringon säteily maapallolle on aivan luonnollinen ilmiö.


    • Anonyymi

      On maamme köyhä siksi jää.

    • Anonyymi

      Pukeudu sään mukaan. Älä ole hölmö.

      • Anonyymi

        No ei tässä ole mikään kyse pukeutumisesta vaan SÄÄTILASTA!
        Missä AURINKO? Ei paista suomessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ei tässä ole mikään kyse pukeutumisesta vaan SÄÄTILASTA!
        Missä AURINKO? Ei paista suomessa.

        Itse olen käyttänyt aamuisin jo lokakuusta kirkasvalolamppua. Auttaa ainakin vähän.


    • Anonyymi

      Jos paistetta joka päivä, se ei kohta enää tunnu miltään.

    • Ei ole jatkuvasti ollu sadetta. Missä päin maata oikein asut? Pääsiäisen tienoilla täällä päin paistoi ainakin aurinko monta päivää putkeen ja tänäänkin on aurinko paistanut välillä (välillä menee vähän pilveen). Sanotaanhan sitä, että Englannissakin sataa jatkuvasti. Mutta pitääkö paikkansa? Kyllä sadekin on tervetullutta välillä kunhan ei jatkuvasti sada. Kaikkein huonoin on jatkuvan rankkasateen lisäksi kesällä monta päivää tai viikkoa putkeen jatkuva helle ja porottava aurinko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      95
      3209
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2486
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      62
      1454
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1422
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      14
      1001
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      935
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      318
      905
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      847
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      814
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      798
    Aihe