sosiaalitoimisto

Anonyymi-ap

Aikuisella ihmisellä on itsemääräämisoikeus ja oikeus kieltäytyä tutkimuksista ja hoidosta

6

238

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä on kysymys? Joko sossu on tarjonu hoitoa niile jotka on altistunu sille ilmassa leijailevalle pessalompolon ampumaratan lyijyle?

    • Anonyymi

      Hyvinvointialuetta johon kuuluu sosiaalitoimistot johtaa entinen kunnanjohtaja joten Kaulirannasta kannattaa kysyä.

    • Anonyymi

      Ei sosiaalitoimistossa tehdä aina oikeita päätöksiä, eikä auteta hädässä olevia.
      Sosiaalitoimistossakin kohdellaan ihmisiä pärstäkertoimen ja puoluekannan mukaan.
      Monet perheet ovat kautta aikain jääneet ilman turvaa juorujen perässä toimineiden, kunnan rahakirstun päällä istuneiden sosiaaliviranomaismiesten ja sosiaalitanttain väärien päätelmien ja päätöksien vuoksi.
      Lapsierheetkin on jätetty yksin vaikeuksiensa keskelle, tarjoamattakaan heille asianmukaista yhteiskunnan lupaamaa tukea.
      Vääränlaista tukea on kyllä ollut tarjolla roppakaupalla, joka tuki on ajanut perheen vain suurempaan ahdinkoon, ja perheen lasten tilanne on vaikeutunut entisestään.

      • Anonyymi

        tehkää tarpeeksi kanteluja sosiaalitoimen teoista .jospa nekin kolmanen kerran varoituksella saisivat kenkää


    • Anonyymi

      Saiko juppolaiset tukea lainanmaksuun

      • Anonyymi

        Onkohan ne maksaneet sen lainan? Eräpäivä ties kuinka mones oli vasta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      407
      3024
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      68
      2352
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1999
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      117
      1727
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1572
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      71
      1223
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      12
      1012
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      268
      1003
    10. 40
      874
    Aihe