Isänä vanha, itsekeskeinen ,saituri luuseri.....

Anonyymi-ap

......taas tuli sanomista pesulle menosta......vettä ei saisi käyttää, ja suihkussa ei saisi käydä 1 kertaa viikossa enempää, koska se maksaa ja nopea pitää olla. Miehellä ei ole mitään tajua siitä, että naisella saattaa olla esim. menkat, jonka takia pesulle pitää päästä useammin myös rasvoittuvan päänahan ja hiusten tähden. Suihkussa olosta ei myöskään saisi nauttia. Nuorempana ollessa samaa vanhaa paskaa, niin että tuli oven taaksen riehumaan liian kauan saunomisesta ja sammutti jopa pääkytkimestä valot.

Äijä oli nuorempana myös aina kimpussa nukkumisten tähden, jos esim. aamulla torkutti herätyskellolla. Ylös olisi pitänyt pinkaista samaan aikaan kuin hän eli joskus 05/06 ja saamaan aamupalapöydässä vihaisia katseita, kun aamupalalle ei mahdu pyöreän pöydän ääreen kuin yksi kerrallaan, kun ukolla on niin helvetin suuri ego.

Ukko ei ole temperamentiltaan ja luonteenpiirteiltään muuttunut iän kartuttua mihinkään, eli sama saatanan kusipää se on edelleen ja aina aukomassa päätään milloin mistäkin pilkkua viilaten. Ei mitään joustoa löydy, vaan mulle -heti -kaikki asenteella vaan liikkeellä sosiaalisissa suhteissaan. Helvetillistä huutoa siitä jos esim. hänen käyttämäänsä lasia tai mukia tai haarukkaa ja lautasta ei löydy heti näkökenttää ajatellen. Vanha paska kun sain aivoinfarktin 12 vuotta sitten, ja se vain pahensi asioita, vaikka kuntoutui siitä hyvin.

Nyt se riehuu oven takana, kun se on lukossa. Ihan kuin ei osaisi avainta käyttää. Ovikin pitäisi olla koko päivän auki aamusta iltaan, vaikka kukaan ei siitä aina kulje, ja äijä nukkuu pää takakenossa sohvalla.

Rahaa on vaikka uuteen autoon, mutta vaatteita ei saa ostaa, ja kulkee sisällä aina samoissa alusvaatteissa eikä päivän aikaan pukeudu, kun ei mene minnekään.

Äijä lopetti koulunkäynnin 12-vuotiaana, ja luulee tietävänsä hyvin naapureidenkin asiat. Esittelee aina kotihoidolle olemattomia pokaaleitaan ja pitää itseään parempana kuin muut, vaikka käytös on mitä sattuu, ja vihaa muita ihmisiä.

Älkää helvetissä ruvetko mitättömän korvauksen takia hoitamaan omia paskoja vanhempianne....häviätte siinä vain. Koleerikko BIS jolla on luonnehäiriöisen ominaisuuksia on pahin mahdollinen vaihtoehto isänä. Toki niitä on vieläkin pahempia.

2

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puuttuko nimi testamentista vai eikö omaishoitajan tuloilla elä!? Kannattaa mennö töihin, niin ne muutkin omaishoitajat tekevät, vaikka kotona olisikin vaikeasti hoidettava. Henkilökohtaiset avustajat auttavat arjessa työaikana vaikeasti hoidettavaa. Taittuu tuo pahin kiukku. Jollain voi olla asiat vielä huonommin, eivätkä silti valita kaikesta kokoajan.

      Jos on jälkikasvulla jälkikasvua, niin miettivätköhän ne vanhemmastaan samanlailla. Omenat eivät yleensä kauas puusta putoa.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        ❤️ ­N­­y­­m­­­f­­­o­m­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17709632X

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4990
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      98
      3158
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3052
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2433
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      30
      2190
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1989
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1580
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1521
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1489
    10. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      17
      1385
    Aihe