Tuoteselosteen mukaan naudan- ja sianlihaa ja silavaa. Rasvaa onkin 20% ja taitaa olla silava nahkoineen, maistuu ainakin kuin suurin osa olisi pelkkää jauhettua nahkaa ja hajukin kamala, samoin suutuntuma.
Nehän oli alkuun kauan sitten muistaakseni ihan hyviä, jossain vaiheessa ei enää maistunut ja saa mennä taas parikymmentä vuotta ennen kuin seuraavan kerran maistelen.
Kotletit kamalia
5
441
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän ne tunu edes kypsyvän kunnolla, aivan kumimaisia, mitä rustoja lie jauhettu mukaan, ei ainakaan lihalta maistu eikä tunnu. Pidin pannulla huomattavasti pitenpään että sai edes osan rasvoista poistumaan, silti kamala haju. Laitoin vielä ilmagrilliin 8 minuutiksi ja tuuletin parvekkeella niin hiukan haju miedontui ja saa jotenkin alas.
- Anonyymi
Ennen oli HK:n kotletteja ja ne olivat hyviä. Noin 20 vuoteen en ole niitä ostanut. Sama ongelma on siskonmakkaroiden kanssa. HK teiki aikoinaan hyviä, mutta lopettivat ja kun aloittivat uudestaan eivät enää olleet hyviä.
- Anonyymi
Sitä ajattelinkin että olivat varmaan jonkun muun valmistamia ennen, tosin ei HK:n omatkaan tuotteet ole enää samanlaisia kuin ennen, esim nakit muuttui heti huonommiksi kun muuttivat valmistuspaikkaa.
- Anonyymi
Vasikoivilla on aina vartijansa. Usko pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624282Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1541812Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141513Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351278Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681063- 56914
- 78904
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.167829Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781