Kemijärveltä on löydetty tuhansia vuosia vanha kakkapökäle. Tämä on saatava kulttuurikämpille näytille, jotta ihmiset pääsevät sitä ihmettelemään. Pistää vain miettityttämään mitä kaikkea tämän tuotoksen luonut muinaisihminen on nauttinut ja millä on pepun pyyhkinyt.
Historian havinaa ja tuoksuja
6
283
Vastaukset
- Anonyymi
Kepu on pahin pökäle mitä on ja jonain päivänä se tipahtaa mustan mönjän kaivoon kun äänestäjät tietävät totuuden 🔥
https://kauppa.intokustannus.fi/kirja/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta/ - Anonyymi
Miksi mennyt kiinnostaa? Keskittykää tulevaisuuteen.
- Anonyymi
Aika on illuusio. Kaikki on yhtä. On vain nykyhetki, eikä ole menneisyyttä tai tulevaisuutta. Kaikki valinnat on tehty ennen syntymää ja jäljelle jää vain niiden ymmärtäminen.
👁️👁️👁️
- Anonyymi
Tästä tulee mieleen, on kauheaa kun täällä puhutaan rumasti. Yks kaupungin työntekijä katosi, muutti pois. Kysyin yhdeltä hänen tietävältä Kemijärven asukkaalta (syntyperäinen) että mitä tapahtui, onko tämä työntekijä muuttanut pois, saanut uuden työn tai eläkkeellä. Minulle vastasi huutamalla: "Se lähti kuin paska perseestä!"
Oliko pakko vastata näin? Eikö olisi voinut vastata että "hän muutti pois täältä". Monta ihmistä kuuli sen että näin huudettiin.- Anonyymi
Kemijärvi on Suomen peppureikä, joten kuvaus on hyvin osuva.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kemijärvi on Suomen peppureikä, joten kuvaus on hyvin osuva.
Häpiä puhees! Äänestä Hjallista, se on viisain mies Suomessa, Kemijärven kannattaisi kutsua hänet neuvomaan bisnestä. Tosi tyhmää, kun ette äänestäny häntä presidentiksi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887