Historian havinaa ja tuoksuja

Anonyymi-ap

Kemijärveltä on löydetty tuhansia vuosia vanha kakkapökäle. Tämä on saatava kulttuurikämpille näytille, jotta ihmiset pääsevät sitä ihmettelemään. Pistää vain miettityttämään mitä kaikkea tämän tuotoksen luonut muinaisihminen on nauttinut ja millä on pepun pyyhkinyt.

6

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miksi mennyt kiinnostaa? Keskittykää tulevaisuuteen.

      • Anonyymi

        Aika on illuusio. Kaikki on yhtä. On vain nykyhetki, eikä ole menneisyyttä tai tulevaisuutta. Kaikki valinnat on tehty ennen syntymää ja jäljelle jää vain niiden ymmärtäminen.
        👁️👁️👁️


    • Anonyymi

      Tästä tulee mieleen, on kauheaa kun täällä puhutaan rumasti. Yks kaupungin työntekijä katosi, muutti pois. Kysyin yhdeltä hänen tietävältä Kemijärven asukkaalta (syntyperäinen) että mitä tapahtui, onko tämä työntekijä muuttanut pois, saanut uuden työn tai eläkkeellä. Minulle vastasi huutamalla: "Se lähti kuin paska perseestä!"

      Oliko pakko vastata näin? Eikö olisi voinut vastata että "hän muutti pois täältä". Monta ihmistä kuuli sen että näin huudettiin.

      • Anonyymi

        Kemijärvi on Suomen peppureikä, joten kuvaus on hyvin osuva.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kemijärvi on Suomen peppureikä, joten kuvaus on hyvin osuva.

        Häpiä puhees! Äänestä Hjallista, se on viisain mies Suomessa, Kemijärven kannattaisi kutsua hänet neuvomaan bisnestä. Tosi tyhmää, kun ette äänestäny häntä presidentiksi!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      22
      4164
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      32
      3478
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3354
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      19
      3314
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2900
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      27
      2657
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2341
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2155
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      29
      1757
    Aihe