Kumpi parempi mies

Viinamies vai kalamies?
Eikös viinamies ole hauska ja seurallinen ja kalamies vakava ja hiljainen niin naiset varmaan ottaa viinamiehen.

10

171

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No en mä nyt tiedä hiljainen ja vakava... Serkkupojat on kovia kalamiehiä, mutta ei ne mitenkään hiljasia ja vakavia ole, mitä nyt ehkä rauhallisempia, se kun on hyödyksi kalastuksessa olla rauhallinen ja osata pitää turpansa kiinni.

      En nyt sano kumpi on parempi, mutta ennemmin kalamiehen ottasin kaverikseni.

      • Anonyymi

        Nykyään tulee harvemmin kalastettua, mutta... kerran kaverin kanssa satuttiin kovin nälkäisen ahvenparven ylle.

        Kiirettä piti, kun lipottiin, pilkittiin ja ongittiin. Kaikkiin tarttui koko ajan. Puolessa tunnissa molemmilla oli yli 70 ahventa.

        Siinä vaiheessa kotiuduimme, koska siinäkin oli yllin kyllin.

        >simiti<


      • Anonyymi kirjoitti:

        Nykyään tulee harvemmin kalastettua, mutta... kerran kaverin kanssa satuttiin kovin nälkäisen ahvenparven ylle.

        Kiirettä piti, kun lipottiin, pilkittiin ja ongittiin. Kaikkiin tarttui koko ajan. Puolessa tunnissa molemmilla oli yli 70 ahventa.

        Siinä vaiheessa kotiuduimme, koska siinäkin oli yllin kyllin.

        >simiti<

        Sama vika täällä, jäänyt vähemmälle.

        Meillä kävi vähän samoin kerran kuhaa soudellessa, vedeltiin alkuillan paahteessa sitten lopulta 47 kuhaa kyytiin. Kaikki oli selvästi mittasia, mutta ei siinä ollut kuin muutama vähän isompi. Oli sitten perhanasti filettä pakastimessa, siinä sen puoli yötä meni peratessa...


    • Eivät kaikki, tai.. , itse asiassa, eivät monetkaan naiset halua kumppaniksi mitään alituista höpöttäjää. Tietysti joskus seurassa on mukava, jos joku jaksaa keskustella aktiivisesti, mutta välillä pitää osata olla myös hiljaa. - Kuten kalastamassa.
      Harrastukset eivät siis kerro kaikkea miehen persoonasta, mutta minä kallistuisin ehkä enemmän kalamiehen kuin viinamiehen kaveriksi.

      • Kyllä se viinamieskin hiljaiseksi ennen pitkää menee, otsa pöytää vasten on muutenkin hankalampi höpötellä 😂


    • Anonyymi

      Ei mene ihan kohdalleen nuo määrittelysi. Viinamiehistä vain murto-osa on seurallisia ja vielä pienempi murto-osa hauskoja. Suurin osa viinamiehistä on vakavia ja tuppisuita pulloon tuijottelijoita. Suhtautuvat epäillen ja vihamielisesti ihmisiin, etenkin naisiin.

    • Anonyymi

      Käsittääkseni kalastus on monelle harrastus ,jonka varjolla pääsee ryyppyreissuille yksin tai kavereiden kanssa. Eli viinamiehistä kehittyy juopottelevia kalamiehiä.
      Muuten luonnehoroskoopin mukaan kala-miehillä on taipumusta alkoholismiin ja päihteiden väärinkäyttöön.

    • Anonyymi

      Vaakamiehet ovat miehistä parhaimpia sillä horoskooppitieteen mukaan he ovat naisten mieleisiä jännämiehiä. Vaakamiehet ovat sielun syvyyksistä nousevien taiteellisten oivallustensa seurauksena naisten päiväunien kohteita ja eikä tuo vaakamiesten suuresta eroottisesta latauksestakaan haittaa ole kun on kyse naisen sydämmen valloituksesta.

    • Anonyymi

      Jos nyt noista pitää valita, niin ehdottomasti kalamies.

    • Anonyymi

      Ei ainakaan viinamies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      151
      1251
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      119
      1048
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      215
      798
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      59
      771
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      742
    6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      26
      729
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      136
      705
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      45
      641
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      622
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      58
      564
    Aihe