Tämän viikon Tokmannin torstain tarjouslehdessä Tokmanni mainostaa "Hyvä Apaja" nimistä kirjolohifilettä suomalaisena, vaikka todellisuudessa myymälöissä olevissa pakkauksissa alkuperämaa on Ruotsi. Kaikkein törkein seikka mainoksessa on että siinä on vieläpä oikein Suomen lippu, ikään kuin korostamassa suomalaisuutta.
Linkki mainoslehteen: https://tokmanni.edocker.com/reader/ce4d7bc8-9d5e-11ed-8b29-00155d64030a
Tokmanni mainostaa ruotsalaista kirjolohta suomalaisena
6
370
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ainakaan stadin Tokmannilla myydä mitään kylmässä säilytettäviä ruokatuotteita. Ei ole koskaan myyty.
- Anonyymi
Kaikissa Tokmanneissa ei tosiaan myydä kuin kuivaruokaa. Siksi tuossa mainoksessa onkin etusivun alalaidassa mainittu missä Tokmanneissa kyseisiä tarjoustuotteita myydään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikissa Tokmanneissa ei tosiaan myydä kuin kuivaruokaa. Siksi tuossa mainoksessa onkin etusivun alalaidassa mainittu missä Tokmanneissa kyseisiä tarjoustuotteita myydään.
Ei täällä stadissa edes ole Tokmannin mainoksissa lihoja eikä kaloja mainittu, kun lähin tuoreruokaa myyvä on joko Järvenpäässä tai Hyvinkäällä en muista kuinka kaukana. Joensuussa myydään tuoreruokaa.
- Anonyymi
Suomi ja Ruotsi ovat käytännössä yhtä. Hakevat Natoonkin yhdessä.
Eli periaatteessa tuossa ei ole mitään väärin.- Anonyymi
Vieläkö Tokmanni myy venäläisen Teboilin moottori öljyä?
- Anonyymi
Ei ainakaan stadissa Tokmanni myy tuoretuotteita, kuten raakaa kalaa tai lihaa ja leikkeleitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104738- 36613
- 47603
- 36597
- 30591
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483