Ettei minulla tule parisuhdetta olemaan. Kaikki nätit naiset on varattuja eikä ole kuin rumia sinkkunaisia.
Alkaa jo näyttää siltä
Anonyymi-ap
29323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Jos sun pitää johonkin mennä ja lähet hakeen autoo torilta. Mutta kaikki nätit kuplavolkkarit on jo varattu ja vain rumia saab 96 autoja jäljellä. Niin meinaatko tosissas, että jää matka tekemättä.
Pitäiskö mun alkaa naisen kans, jonka ulkonäkö ei miellytä?
Ei jos ulkonäkö on sulle ratkasevan tärkee asia ja muut toissijaisia.
Ei pidä, muttei naisenkaan pidä alkaa olemaan miehen kanssa kenen ulkonäkö/älykkyys/luonne/asperger/
arvomaailma (mikä kenellekin on tärkeää) tms. ei miellytä!
Jos ei synny luonnollista match’iä, sitten ei auta kuin valita itse sinkkuus. Valinta mikä kelpaa on molemminpuolin ihan oma.
Se on näin.
Sellaistakin käy. Elämää sekin..
Se on valitettavaa tosiaan ettei nättejä naisia ole meille 40 v miehille.
Mä oon 33-vuotias.
Kaikki on katsojan omissa silmissä.Kyllä se niin on kun toista silmin katsoo,tietää heti onko yhteistä kemiaa. Se että sanoisin Hyvät miehet on on pari suhteessa tai avo/ avio litossa. Jäljellä todella on eronet miehet,lesket. Jotka hakee pesää,eli sitä yhtä.Paljoa ei kinosta.Kaljassa uskaltaa lähestyä ja heti puhuvat panetta ei ole sannut seksiä vuosiin.Ketä kinostaa!Naissa taas moni juo kotinsa viiniä,yksinäisyyteen tai kaljaa.Näkyy heidän kehonkuvassa ja valitavat meneisyys hirveä ex miesymm.Kuka mies jaksaa kunella?
Sinulla ei tule olemaan parisuhdetta joustamattomuutesi, jäykkien ajatustesi vuoksi. Johtuu sinusta, ei naisista.
- Sheena
En ole kranttu.
Ei kukaan juuri edes juttele mun kanssa paitsi vanhemmat ihmiset.
Kummallista, mun silmälasit on varmaan vialliset. Nään naiskauneutta pitkin ja poikin. Mielin määrin. Olisinpa poikamies. 😉
Ai näät jopa kauniita sinkkunaisia?
Tietysti nään. En ole sokea.
Ookko varma, että ne jotkut on sinkkuja?
Ootko itse?
Sivusta totean, että pari kauneinta naista, jota tiedän ovat sinkkuja. Aloittajalle suosittelen optikkokäyntiä.
Niin se usein on että kermat on räävitty kakun päältä hyvissä ajoin. Ei jää kuin jämäpalat.
Miten tuolla asenteella olisi edes ikinä mahdollista joku löytää? Kuka ihme haluaa jotakita, joka määrittää hänen "jämäpalaksi". 😂
Oi kun mieltä piristävä aloitus näin sinkkunaisen näkökulmasta 😁 Mutta meillä jokaisella on toki oma kokemusmaailmamme ja jos näkee asiat noin, niin mikäs minä olen vastaan väittämään.
Onnea kuitenkin parisuhteen löytymiseen!
Mä tapan itteni!
Eläs nyt, ei asiat koskaan noin huonosti ole.
Kannattaa keskittää ajatukset ja energia tällä hetkellä sellaisiin asioihin, josta saat iloa ja energiaa päivääsi. Joskus asiat loksahtavat kuin itsestään paikalleen, kun niitä ei pakottamalla yritä edistää.
No sitten otat ruman sinkkunaisen tai jäät yksin ja toivottavasti myös lakkaat valittamasta.
Kuolemani auttaisi asiaa. Silloin en enää valittaisi.
Taitaa aloittajalla olla melkoisen rajoittunut tuo kauneuskäsitys. Tosin eihän sille tietenkään mitään mahda, jos vain ihan tietynnäköinen kolahtaa.
olisiko tuollainen tyttöjen musiikki sitten: debbie harry:
https://www.youtube.com/watch?v=nghTBrz1m_Q
Jos ei juo viinaa baareissa niin ei tutustu naisiin ja silloin ei tule parisuhdetta olemaan. Viinan juonti nyt on ensimmäinen juttu miten naisiin voi edes tutustua joten sinun pitää mennä baariin juomaan viinaa. Baareissa tapaat naisia ja silloin on hyvä mahdollisuus saada parisuhde.
T: viinamies
Unohdin jo, että tuota paskanjauhantaa on Suomi24:ssä.