AKT:n ulkomaankaupan pysäyttäminen on vastuuton MOKA

Anonyymi-ap

AKT:n lakko aiheuttaa vahinkoa kaikille suomalaisille. Joku mittasuhde työtaistelutoimillakin pitää olla. Lainsäädännössä tai sen soveltamisessa on valuvika, joka pitää korjata.

AKT ei ole missään tapauksessa yleishyödyllinen yhteisö. Liitto ja sen jäsenet aiheuttavat työtaistelutoimillaan vahinkoa koko yhteiskunnalle. Ammattiliitot eivät ole yleishyödyllisiä. Osingot verolle. Ja heti!

Kyllä tämä on alamäki ammattiyhdistysliikkeelle ja sitä tukeville puolueille SDP ja Vasemmistoliitto. Punaliput heiluu. Melkoinen savotta. Vastuuton moka!

Ammattiliittojen tukeminen jäsenmaksujen verovähennyksellä pitää poistaa, Se on epäoikeudenmukainen. Se ei ole tulonhankkimisvähennys, koska palkka on sama, olet liitossa tai ei ja työsuhde on työnantajan työntekijän välinen oikeustoimi. Ammattiliitolla ei ole mitään tekemistä sen kanssa. Jäsenmaksu on yhteiskunnalle vahingollisen toiminnan sponsorointia. Sitä ei saa tukea valtion verotuksessa.

7

140

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      AY tuhoaa itseään ja Suomea. Sellaisia maanpettureita.

    • Anonyymi

      Oikeaa toimintaa ay liikkeeltä!

    • Anonyymi

      Suomen pitää varmistaa huoltovarmuus ja siihen sisältyvä logistiikka, eli pakkolailla satamat pitäisi saada pysymään auki. Pienestä on kiinni Suomen huoltovarmuus, kannattaisi ehkä tätä miettiä eduskunnassa mitä asialle voisi tehdä.

    • Anonyymi

      suomessa työnteko on ojkeus, ei velvollisuus.

      • Anonyymi

        Pakkolailla voidaan tähänkin vähän puuttua.


    • Anonyymi

      Ainoastaan sota-aikana lakkoilu on kiellettävä.

      • Anonyymi

        Kaalimaan terroristit on jo julistanut sodan Suomea vastaan, joka päivä siellä joku poliitikko mölyää että länsi (johon Suomi kuuluu) käy sotaa heitä vastaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      344
      1262
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      743
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      738
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      725
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      633
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      606
    7. 45
      604
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      591
    9. 54
      562
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      42
      526
    Aihe