Ihmiset eivät äänestä enää mitään ideologioita tai vastaideologioita

Anonyymi-ap

Nykypäivän tavallisilla pieni- ja keskituloisilla kansalaisilla, on enemmän kuin tarpeeksi tekemistä, ihan tavallisesta arjesta, hengissä selviämisessä. Köyhimpään väestönosaan pahoinpidellyillä, jo hengistään, joten ihan turhaan, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, koettavat vedota johonkin entisaikojen, väreihin ja ideologihin, aatteisiin joilla ei ole mitään arvoa, nykypäivän kovassa markkinamaailmassa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta

Piti tulla 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvan minimieläkkeet nykyisellä ja
1 500€/kk Pohjoismaiset MINIMIELÄKKEET seuraavalla hallituskaudella. Tulikin kipeiden leikkauksien jatkoa, joita röyhkeästi nimittivät "korotuksiksi".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17724599/700ekk-ei-ole-mikaan-elake-se-on-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa-koyhyyteen-pakottamalla

Rasismikortilla maahantuodulla ulkomaisella halpatyövoimalla, lienevät jo nuo minimi-oikeusturvan tulot, jotka Suomen rakentajilta vanhuksilta, vammaisilta ja pitkäaikaissairailta, edelleen puuttuvat.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17721531/elakelaiskoyhat-torjukaa-tiukasti-korruptiopoliitikko-sote-ihmiskauppiaiden-vaatimukset

9

707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Entisistä punapuolueista on tehty vitivalkoisia äärioikeistoporvareita, erityisesti ÄärioikeistoVas:n KorruptioAndersson, näyttää hyökkäilevän eläkeläisköyhien kimppuun, heti kun kysymme edellisten eduskuntavaalien vaalilupausten perään, alkaa "kokpersuksi" räkyttäminen. Liekö Anderssonin ortodoksikirkon pörssisijoituksista lähipiireissä, haittaa vai hidastetta, jos olisi tiedonvälitystä, ehkä saisimme tietoa korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden veroparatiisisijoituksista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197627/veroparatiisi-teekutsu-kerjuuttamisbisnekset-korruptiopoliitikkojen-kylma-vastaus-elakelaiskoyhille

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17646666/li-andersson-on-rkplainen-aarioikeistoekstremisti-siita-ei-ole-epailystakaan

      Erityisesti ÄärioikeistoSdpn KorruptioMarinin/Anderssonin eläkeläisviha satuttaa, kun kyse haavoittuvimmista jotka vielä viimeisen, yrittivät luottaa ja uskoa, että nyt sitten köyhyyteen tulisi helpotusta, eipä tullut, kuin lisää leikkauksia, puuttuvaan oikeusturvaan, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17705898/valevastustajien-kayttaminen-on-yksipuoluejarjestelman-taktiikkaa

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍒 ­­­N­­­y­­m­­­f­­o­m­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17757494h

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      OSUITPA NAULANKANTAAN.
      äänestää ei pidä minkään vihreän tai muun mielenmaaliman mukaan koska
      se ei anna sulle LEIPÄÄ.
      äänestää tulee sen mukaan mikä tuo ELÄMÄÄN TERVETTÄ JATKUVUUTTA.

      anna arvosana hallituksen TYÖSTÄ .
      köyhyttikö se sinun ELINTASOA!
      noustiko se sinun menoja RAHAA vähemmän.
      turvallisuus ei tullut, kun ei ole puhe yhteyttä naapuriin.

    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ läpimädässä korruptiossa, Caymansaarten eduskunnassa Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      EU:lta tuli jälleen varoitus, eläkeläisväestön puuttuvasta oikeusturvasta, köyhyydestä joka on vain pahentunut, jatkanut naisistumistaan, nykyisen hallituksen aikana.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17758553/elakelaiskoyhyys-on-raikein-ihmisoikeusloukkaus-suomessa

      Niitä luvattuja 1 250€/kk, hengissä kitkuttelemisen kannalta, täysin välttämättömän tärkeitä MINIMIELÄKKEITÄ, korotuksia, päivityksiä, kompensointeja ja jyrkkiin elinkustannusten nostoihin vastaamisia, niihin sairaus-kansaneläkkeiden perusosiin, ei mihinkään vale-takuueläkkeeseen, joka ei takaa muuta, kuin koko ajan pahenevaa eläkeläisköyhyyttä, ei ole näkynyt, leikattiin kyllä lisää, välttämättömistä reseptilääkekorvauksista ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta

      Entisen punapuolueet ovat nykyisin, vitivalkoisia pörssiporvaripuolueita.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pitääkö se vielä erikseen sanoa, että sitä ahdistavaa, synkkää, masentavaa, mitä laiton ex-äärioikeistohallitus kaikkineen oli, ei kukaan halua enää nähdä silmissään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453980/porvarihallituksen-jaatavaa-kyytia

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      Kun korjausta eläkeläisköyhille, työttömille, syrjäytetyille jne ei nykyinenkään hallitus tuonut, on selvää, ettei enää mistään "liberalismista" ole kyse, Suomen eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, vaan selkeästä uusfasismista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769837/oikeuskansleri-korruptiopoysti-ei-reagoi-eun-varoituksiin-elakelaiskoyhyydesta#comment-119543823

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      141
      5619
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3536
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      114
      2770
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2468
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      263
      1841
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      49
      1790
    7. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1606
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1587
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1530
    Aihe