Tuollainen nössö pottakampaus minun nuoruudessa olisi johtanut hörönauruun, pilkkaan ja lumipesuun. Tuollaisia ei ollut kuin sketsihahmoilla jotka esittivät hiukan yksinkertaista. Voi kiesus ei voi naurettavampaa kampausta olla, ruma ja saa kenet vain näyttämään juntilta.
Käärijän pottakampaus, en pääse yli
Anonyymi-ap
20231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kiinnitin samaan huomion, mutta haluaa, että huomataan ja kyllä huomataan. Tarviihan sitä jollain erottua.
Surkea kappale
Jukka Kuoppamäellä oli samanlainen 60-luvulla.
Aloittaja lienee vanhempi ihminen, jätkä on vaan muodikas.
Arvaas nauretaanko tälle "muodille" muutaman vuoden päästä? Suurin osa nauraa jo nyt.
Ainahan vanhalle muodille nauretaan.
Kaverin ulkonäöstä tulee mieleen Etelä-Korean K-pop tähdet, jotka ovat tällä hetkellä SUPERsuosittuja ympäri maailmaa. Itse biisikin kuulostaa varmaan ulkomaalaisen, ei suomea osaavan, korvaa K-popilta, mikä ei ole paha juttu?
Aivan sama miltä näyttää biisi on kauhea saa taas hävetä ei tarvitse katsoa viisuja
Biisihän on mitä mahtavin bileralli!
ideoitu pikkusen liikaa.
https://youtu.be/myzBkMEYyxc
Onko tuo Käärivä tyttö vai poika?
Sun äitis
Eurooppalaisten viisufanien kommentteja eilisestä esityksestä kun kuuntelee niin Käärijää kehutaan ehkä jopa hämmentävän usein komeaksi ja seksikkääksi kundiksi.
*Lähtee planeetalta.*
Käärijä lähtee Liverpooliin. Sieltähän pottakampaukset ja energinen musiikki lähti 1960-luvulla. Yhtä hulvatonta tämäkin meno, onneksi olkoon!
Hieno huomio! Käärijällähän on ihan täydellinen Beatles-fleda. Ja kunnon rokkiasenne ja lavashow vielä siihen päälle!
Varma suosio Liverpoolissa!
Kotikenttä etu suorastaan? ; )
Liverpool style!
Oli sitä ennenkin vaikka minkälaisia kampauksia ja varsinkin noilla musiikkiartisteilla tyyleistä puhumattakaan. Juicella oli se takatukka, jonka jätti niskaan roikkumaan, vaikka muuten oli päälaelta kalju, Freddie Mercurylla oli tyylinsä, Boy Georgella, David Bowiella, Princellä ja monella muulla. Käärijä jää näiden rinnalla kakkoseksi.
Tässä esim. Boy George 1980-luvulla:
https://fi.pinterest.com/pin/540643130260541985/
Ja tässä katselmuksessa ei ole edes edustettuna Boy Georgen kaikki tyylit. Tällä miehellä oli aikoinaan vaikka mitä mielikuvituksellisia tyylejä.