Paljolla kaupassa käymisellä on lihottavat vaikutus.
Yleensä vaikka kaupassa ei olisi elintarvikkeita niistä löytyy aina karkkihyllyt.
Sekin auttaa pienentämään kaloreita kun tekee itse jotain terveellistä jälkiruokaa jääkaappiin niin ei tee mieli mennä kauppaan ostamaan mitään.
JÄLKIRUOKAA SAA SYÖDÄ MUTTA VAIN VÄHÄN.
samalla säästyy rahaakin
Vähemmän kaupassa käyntiä vähemmän kaloreita
Anonyymi-ap
1
86
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on totta.
Myös ruokakauppojen tarjousten lukeminen lihottaa. Lidlin tarjouksissa on etupäässä roskaruokaa, ja niitä tulee ostettua turhaan. Tulee turhia kaloreita ja rahaa kulua. Mitä enemmän ostat tarjoustavaraa, sen keveämmäksi kukkarosi käy ja sen painavammaksi itse muutut.
Jos luet tarjouslehtisiä, vesi tulee kielelle ja sinulle tulee tunne, että tuota minun pitää ostaa nyt.
Kahvi ja lohi kannattaa kuitenkin aina ostaa tarjouksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826245
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303753törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283110Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3681681- 331388
- 261312
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11926Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi43911Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11860- 42839