Tuprutteletteko humalassa?

Tämä on tarkoitettu lähinnä entisille tukaitsijoille, mutta saa toki muutkin vastata.

Itse olen jo jonkin kk:n käyttänyt noita zonnic nikotiinipusseja. Olen kuitenkin sallinut itselleni savuamisen silloin, kun hörpin etanolipohjaista virkistysjuomaa.

En tiedä, pääsenkö nikotiinista koskaan eroon, mutta on nuo pussukat kuitenkin halvempia ja terveellisempiä.

>simiti<
451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En tiedä mitä humalassa tapahtuis kun oon ollu humalassa viimeks 2014 ja röökinpolton lopetin 3v sitten. Mutta eiköhän sitä tule vielä joskus testattua että tuleeko poltettua kun juo alkoholia. En kyllä usko koska ei oikeastaan kertaakaan oo todella tosissaan röökiä mieli tehnyt lopettamisen jälkeen.🙂.

Äänestä
  • Hassua. Vaikka itse saan nikotiinia noista nuusk... nikotiinipusseista, niin silti joskus himoittaa oikein savuttaa.

    Taitaapi olla enemmänkin tottumus, kuin nikotiinin puute?

    >simiti<

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Hassua. Vaikka itse saan nikotiinia noista nuusk... nikotiinipusseista, niin silti joskus himoittaa oikein savuttaa.

    Taitaapi olla enemmänkin tottumus, kuin nikotiinin puute?

    >simiti<

    Sitä se suurelta osin vissiin on myös. Alkuun mä söin kurkkupastilleja niin oli suulla jotain tekemistä en sitten tiedä oliko siitä mitään oikeata apua. Heitin aina kurkkupastillin suuhun niissä tilanteissa missä olisin normaalisti röökin vetänyt. Mä olin kyllä todella yllättynyt kuinka helppoa se sitten olikaan vaikka luulin että siitä tulis äärimmäisen hankalaa.🙂.

    Äänestä

En uskalla tuprutella ollenkaan. En selvinpäin sen enempää kuin pienessäkään.

Aika-ajoin tulee himotus vetäistä sauhut, mutta olen hillinnyt haluni. Olen ollut irti tupakasta 8 vuotta ja en riskeeraa savuttomuuttani.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä on tarkoitettu lähinnä entisille tukaitsijoille, mutta saa toki muutkin vastata.

Itse olen jo jonkin kk:n käyttänyt noita zonnic nikotiinipusseja. Olen kuitenkin sallinut itselleni savuamisen silloin, kun hörpin etanolipohjaista virkistysjuomaa.

En tiedä, pääsenkö nikotiinista koskaan eroon, mutta on nuo pussukat kuitenkin halvempia ja terveellisempiä.

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu