https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009433144.html
Tapahtuuhan siellä kaikenlaista muutakin kauheaa. lapsia puukotetaan:
https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-140856
On se hirveä paikka tuollainen eurooppalainen arvohteisö, koskaan ei tiedä mitä tapahtuu kun on euroopan vaarallisin maa:
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008365010.html
-harmiseikirj-
Taas ikkunasta "putoaminen"
10
110
Vastaukset
- Anonyymi
Mjoo
En tiedä teistä, mutta omille raajoilleni ylenpalttinen läpiveto on kiusaksi asti. Taloyhtiöitä briiffattiin jo kauan ennen energiakriisin puhkeamista tuulettaa osakkeet aamulla nopeasti.
Ymmärrän täysin informaation logiikan.
(naurua)- Anonyymi
Uh
Kun nyt elämme maailmanajassa, jossa mitä mielikuvituksettomammat kidutusmuodot roiskuvat toinen toistaan mauttomimmille tapeteille, niin yksi on ylitse muiden:
Ah, kuinka säädyttömän kauniita kesävaatteita minulle jo kaupataan. Olen myyty. Kiitos kaikille.
(hihitystä) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uh
Kun nyt elämme maailmanajassa, jossa mitä mielikuvituksettomammat kidutusmuodot roiskuvat toinen toistaan mauttomimmille tapeteille, niin yksi on ylitse muiden:
Ah, kuinka säädyttömän kauniita kesävaatteita minulle jo kaupataan. Olen myyty. Kiitos kaikille.
(hihitystä)Juurikin näin
Vastuullisena kuluttajana pyrin vähentämään ihmiskunnan tulevia kärsimyksiä siten, että joko otan tai jätän.
Tämä suunta ajattelussa on siinä mielessä ongelmallinen, että vaihtoehdot puuttuvat.
(hirn) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juurikin näin
Vastuullisena kuluttajana pyrin vähentämään ihmiskunnan tulevia kärsimyksiä siten, että joko otan tai jätän.
Tämä suunta ajattelussa on siinä mielessä ongelmallinen, että vaihtoehdot puuttuvat.
(hirn)Kuluttaja
Oletteko tulleet ajatelleeksi, että olette kuluttajia?
Kysymys siten kuuluu: Mikä kuluu?
(reps) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuluttaja
Oletteko tulleet ajatelleeksi, että olette kuluttajia?
Kysymys siten kuuluu: Mikä kuluu?
(reps)Vastaus
Vastauksen muodostaminen tähän yksinkertaiseen kyssään on äärimmäisen vaikea temppu.
Täysin identtinen detalji on se että mitä milloinkin syntyy.
(hihitystä)
Kieltämättä Ruotsissa on väkuvalta livennyt käsistä. Se yksi suomalainen ambulsnssihoitaja kertoi aikahyvin, mikä meno siellä on oikeesti. Tukholmassakin kuolee joka päivä joku väkivaltaisesti.
Eletään täällä Suomessa kahden maan välissä, missä on kummassakin puhkeamassa joku illuusivinen kupla. Toista johtaa rosvojoukko, joka tapattaa ihmisiä surutta ja toisessa johto uskoo johonkin ihmisyyden kuplaan, joka tapattaa ihmisiä keskenään.
Siinäpä onkin hyvä etsiä kultainen keskitie, avata silmät, eikä lähteä kumpaankaan suuntaan.- Anonyymi
Kunhan sen keskitien löytämistä ja silmien avaamista ei jätetä siihen saakka, kun on jo myöhäistä.
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan sen keskitien löytämistä ja silmien avaamista ei jätetä siihen saakka, kun on jo myöhäistä.
No minusta aikahyvin kummatkin ääripäät on huomattu Suomessa ihan valtion johdon tasolla. Jopa vasen ja vihrein kaista ei pidä "Ruotsinmallia" oikeana. Myös vasemmistosiipi avasi hyvin silmät Venäjän touhuun ja uneliaimmatkin huomasi viimeistään reilu vuosi sitten, että mikä Venäjä maana oikeasti on.
Karsealtahan se tuntuu nähdä puolin ja toisin kaikkea pahaa, mutta toisaalta se on myös mahdollisuus. Ja parasta olisi nähdä se niin. Päätä ei toinna puskaan työntää....
- Anonyymi
Sinisilmäisten suvakkien unelmaa vietetään ruottin lähiöissä, halleluujaa!😇😇
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846014KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3185096Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831822Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1081471
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191392