https://www.gutenberg.org/cache/epub/5827/pg5827-images.html
Olen nyt jo monena iltana lukenut tuota. Ei monta riviä pääse niin on unessa. Ainoa ongelma, että kännykkä jää sänkyyn palamaan. Mikä ihme tuossa kirjassa onkin niin unettavaa. Usein ei pääse ees löytämään kohtaa, johon viimeksi "jäi".
Erittäin tehokas unilääke
Anonyymi-ap
1
209
Vastaukset
- Anonyymi
Selitys on seuraava:
Ajattelepa esim. raskasta urheilusuoritusta. Huonokuntoinen ja tottumaton väsyy paljon nopeammin kuin treenattu hyväkuntoinen urheilija.
Samoin käy tuota kirjaa luettaessa. Älyllisesti alatasoinen ei jaksa lukea tekstiä. Sen sijaan älykäs ja asioihin nperehtynyt lukija suorastaan nauttii tuosta kirjasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1144422Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572528Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?791657Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39802
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768