Maunulan maja

Anonyymi-ap

Ihmiset on ottanut uuden majanpitäjän innolla vastaan vaikka itse vähän kritisoiden suhtaudun ko paikkaan.
Kävin siellä arki iltapäivänä ja porukkaa oli mutta se edellisen pitäjän pullantuoksu paikasta puuttui, puraisin saamaani korvapuustia joka oli hieman kuivahtanut eli ilmeisesti muutaman päivän vanha. Pullia oli iso kasa, tekevätkö kenties liikaa kerralla että osa pääsee kuivahtamaan. Edellisen pitäjän aikaan tulin monta kertaa uunituoreille korvapuusteilla eli silloin oli selkeästi ajateltu että ei tehdä isoa varastoa vaan tarvittaessa paistetaan lisää. Ei pitäisi olla mahdotonta seurata hieman kulutusta ja samalla pitää asiakkaat tyytyväisinä.

3

2696

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Šamaani Korvapuusti on kyl parasta maunulanmaja safkaaa

    • Anonyymi

      Käytiin vaimon kanssa pari viikkoa sitten ihan arkipäivänä kahvilla. Paikka oli likainen ja pöydissä seisoi vanhat astiat. Vaimon ottama rahkapulla ei juuri rahkaa ollut nähnyt. Jäi huono maku, kun kuitenkin näytti että henkilökunnalla ei kiirettä tosiaan ollut.

    • Anonyymi

      Aika suppea valikoima, ei vaniljavienereitä/rahkapullia/lihapiirakoita, aikaisemman majanpitäjän aikaan minulle tehtiin odottaessa jopa haluamani sämpylä. Kaikki muuttuu eikä aina parempaan suuntaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3412
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2887
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2589
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1331
    Aihe